Антимонопольний комітет України оштрафував такі компанії: ТОВ "Інтерстарч Україна", ПрАТ "Дніпровський КПК", ПрАТ "Інтеркорн". Вони пов'язані відносинами контролю через кінцевого бенефіціарного власника – Порошенка.

Раніше Стежать за ситуацією: США і Британія вперше відреагували на підозру Порошенку

Компанії зловживали монопольним становищем

У АМКУ кажуть, що ці зловживали монопольним становищем. Мовиться про відсутність конкуренції на загальнодержавному ринку первинної реалізації патоки крохмальної кукурудзяної та глюкозних сиропів.

У чому полягають порушення:

  • у необґрунтованому підвищенні цін на патоку та сиропи протягом квітня – червня 2018 року, лютого – березня 2019 року та у жовтні 2020 року;
  • у встановленні протягом 2018 – 2020 років різних умов до рівнозначних угод з покупцями цього товару без обґрунтованих причин.

Розгляд справи тривав півтора року. Комітет встановив, що протягом 2018 –2020 роках група цих компаній була єдиним виробником патоки на території України та найбільшим і найпотужнішим учасником ринку.

Єдиним конкурентом були імпортери

На ринку, таким чином, встановлювали свої умови продажу та підтримували безсистемну цінову політику. Єдиним конкурентом компаній Порошенка були імпортери, проте їхні частки були невеликі.

Окрім патоки, група була єдиним виробником кукурудзяного крохмалю на території України.

Читайте також Змовилися на торгах: АМКУ оштрафував 3 компанії на майже 46 мільйонів

На скільки оштрафували компанії:

  • ТОВ "Інтерстарч Україна" – 210 185 150 гривень;
  • ПрАТ "Дніпровський КПК" – 47 458 400 гривень;
  • ПрАТ "Інтеркорн" – 25 980 950 гривень.

АМКУ зобов'язав компанії у 2-місячний термін припинити порушення та повідомити про це у 5-денний термін.

Як відреагували на штраф у компанії "Інтерстарч"

Група компаній, як повідомили у пресслужбі, вважає безпідставним рішення АМКУ. Підприємства з групи компаній Roshen пов'язують штраф з "політичним переслідуванням Петра Порошенка".

Дивіться про Антимонопольний комітет та олігархів у "Право на гідність":