Докладніше про реакцію МЗС на рішення Гааги щодо захоплення українських моряків
МЗС на своєму офіційному сайті пояснило, що суд вирішив розділити провадження на 2 стадії. Мовиться про юрисдикційну та по суті.
До теми Гаазький арбітраж призупинив розгляд справи про захоплення українських моряків: причина
На першій стадії Арбітражний трибунал розглядатиме попередні заперечення щодо юрисдикції, які подала Росія. Така практика, як зазначають в міністерстві, є поширеною в міжнародному арбітражі.
Росії не вдасться уникнути відповідальності за зухвале порушення норм і принципів міжнародного права, зокрема абсолютного імунітету військових кораблів, яке вона вчинила, затримавши в Чорному морі та потім утримувавши українські військово-морські судна,
– наголосили у МЗС.
Дипломати додали, що мовиться про затримання суден "Нікополь", "Бердянськ" і "Яни Капу", а також 24 членів їхніх екіпажів.
Крім того, у міністерстві нагадали, що це вже не перша справа України проти Росії, яку розглядають за подібним механізмом. І у цих справах Україна успішно подолала юрисдикційні зауваження Росії.
Захоплення українських моряків і суден: коротко
- 25 листопада 2018 року росіяни біля Керченської протоки захопили 3 українські кораблі.
- На борту перебували 24 українських моряки. Росія взяла їх у полон.
- У травні 2019 року Міжнародний трибунал ООН з морського права засудив Росію.
- Відповідно до рішення трибуналу, Росія мала б негайно звільнити моряків та повернути кораблі.
- Однак моряки повернулися додому лише у вересні 2019 року. 18 листопада Росія повернула Україні повністю розграбовані кораблі.
- Раніше в МЗС України припускали, що Міжнародний трибунал з морського права винесе рішення у справі у кінці 2022 – на початку 2023 року.
Зверніть увагу У Миколаєві відремонтували катер "Бердянськ", який був у полоні РФ
Моряки, що потрапили у полон у 2018 році / Інфографіка 24 канал