Таке вже було

Прозвучав заїжджений наратив про те, що Україна готує "силовий сценарій" для Придністров'я, а Мая Санду проводить "антиросійську" політику, але Росія своїх "громадян" у Придністров'ї не кине.

Читайте також Шоу в прямому ефірі: ядерна зброя в Білорусі як новий формат шантажу від Кремля

Це інтерв'ю збіглося із заявами так званого "президента" Придністров'я Вадіма Красносельського. Він продовжив ретрансляцію фейку про те, що спецслужби України готували "терористичний акт" проти членів ОБСЄ.

Своєю чергою російська шістка, а за сумісництвом колишній президент Молдови, Ігор Додон звинувачує Санду в підготовці війни проти Придністров'я, у змові з США та Україною.

Всі ці інтерв'ю та заяви прозвучали комплексно. Вони підтверджують той факт, що Москва не відмовилася від сценарію дестабілізації Молдови та захоплення влади в цій країні. Просто наразі в Кремлі не визначилися зі сценарієм, за яким цей процес буде запущений.

Саме тому зараз виконуються по Молдові дві основні фази:

  • соціальна хаотизація (протести та поширення дезінформації в медіа);
  • підготовка інформаційного фундаменту для внутрішнього споживача, щоб виправдати таку операцію та сформувати суб'єктивну думку.

Важливо Хибні пріоритети: замість депортації українських дітей Росії слід повернути власних

Фактично, аналогічні дії каталізувалися російською пропагандою та агентами Кремля в Україні у 2021 році, тобто за кілька місяців до повномасштабного вторгнення. Тож таку стратегію Росія застосовує і щодо Молдови. Однак через загальну ослабленість діє нерішуче.