Про це 24 Каналу розповів військовий експерт, полковник ЗСУ в запасі, льотчик-інструктор Роман Світан. На його думку, Україна рано чи пізно потопить ці кораблі. Або ж борти зрештою можуть стати частиною українських Військово-морських сил.

Читайте також У межах контрнаступу: як ЗСУ змогли втричі покращити ефективність контрбатарейної боротьби

"Поповнення для ВМС України"

Чорноморський флот Росії створив військово-морський округ в Азовському морі. Його штаб-квартира базується в тимчасово окупованому Маріуполі.

Це не погрози нам. Це хороший російський "ленд-ліз". Вони туди перетягують до десятка кораблів в Азовську флотилію. Ми їх потопимо, бо в Азовському морі дуже складно сховатись від ударів,
– наголосив Роман Світан.

Після зачистки Азовського узбережжя, Чорного моря та Криму від росіян ці кораблі можуть стати гарною підмогою для українського Військово-морського флоту України.

"Олексій Неїжпапа (командувач ВМС ЗСУ – 24 Канал), мабуть, робитиме все, щоб в цей Азовський округ якомога більше кораблів покидали", – зазначив полковник запасу.

Через те, що Азовське море доволі мілке, заводити туди військові кораблі – це нерозумне рішення. Однак росіяни не відрізняються особливо вдалими стратегічними рішеннями, що йде на руку Україні.

Військовий експерт припустив, що на перспективу Військово-морський флот України побільшає на сім бортів. Але вже з українськими назвами.

Роман Світан про створення військово-морського округу Чорноморського флоту: дивитись відео

Створення "Азовського флоту" в Маріуполі: що відомо

  • Ще 1 липня військово-морський флот Росії створив новий військово-морський округ зі штаб-квартирою у Маріуполі. За повідомленням Британської розвідки, в його розпорядженні будуть 8 бойових кораблів. Серед них зокрема 3 сучасні корвети типу "Каракурт", які можуть запускати крилаті ракети "Калібр".
  • У розвідці пояснили, що Азовське море є "життєво важливим" для Росії, адже воно пов'язує її внутрішні водні шляхи з міжнародними морськими шляхами.
  • Крім того, для Росії це може стати альтернативним варіант поповнення запасів збройних сил, у випадку, якщо сухопутні маршрути Росії на південь України будуть порушені.