Про це пише професор російських та східноєвропейських досліджень Мітчелл Оренстін у своїй статті, пише "Радіо Свобода".
Експерт вважає, що Кремль прагне вплинути на вибори у США і стоїть за публікацією компрометуючих матеріалів щодо Гілларі Клінтон та Демократичної партії.
За словами Оренстіна, з огляду на те, що останні публікації WikiLeaks не обернулись зростанням рейтингу кандидата від Республіканської партії Дональда Трампа, "Москва може піти на надзвичайні кроки".
"Обурення Москви з приводу провалу спецоперації з WikiLeaks може бути причиною її словесних нападок на США через події у Сирії. За кілька днів після публікації першої низки документів сайтом, Росія видала серію жорстких погроз на адресу США після того, як Вашингтон вийшов із мирних переговорів щодо Сирії", – пише автор.
10 жовтня, наприклад, головний російський пропагандист Дмитро Кисельов заявив, що "недостойна поведінка" США щодо Росії може мати "ядерні" наслідки"... Володимир Жириновський... порадив американцям голосувати за Дональда Трампа перед загрозою ядерної війни. Водночас Росія розмістила ракетні системи, здатні нести ядерну зброю у Калінінграді... давши зрозуміти, що її слова супроводжуються загрозою військових дій,
– нагадує експерт.
Оренстін вважає, що таким чином Кремль міг спробувати панікою підштовхнути американців підтримувати Трампа, який є прихильником дружніх відносин із Росією.
Але через безрезультатність цих зусиль, Путін неодмінно піде на ескалацію, впевнений експерт.
"Західні лідери повинні бути готовими надалі вживати контрзаходи проти російської пропаганди на телебаченні та у соціальних мережах, прямо заявляти про спроби Росії вплинути на вибори у США (а також Франції та Німеччині), та дати чіткий сигнал, що кібератаки на політичний процес у США не залишаться без відповіді, як про це раніше вже обмовився під час інтерв’ю віце-президент США Джо Байден", – пише автор.
Читайте також: Віра у велич Росії: глава нацрозвідки США назвав головний принцип політики Путіна