Це визнає у коментарі "Радіо Свобода" співдиректор програм з міжнародної безпеки центру Разумкова Олексій Мельник.
"Дійсно, ймовірність такої загрози виросли за останні місяці. Є два класичні фактори, які сприяють стабільності: наявність сил стримування у супротивників, й так звані "інструменти довіри" – зокрема, міжнародні угоди, програми роззброєння та обмеження щодо ядерних озброєнь. Якщо паритет сил стримування є, і навіть Захід у цьому розуміння є сильнішим, то з довірою – є проблеми. Росія вийшла з кількох безпекових договорів, і всіма діями показує бажання застосовувати силу", – каже експерт.
За словами Мельника, найбільш імовірним сценарієм ескалації біля російських кордонів є так званий варіант "втрати контролю".
"Це коли численні прольоти літаків над територією держав-членів НАТО, зближення військових кораблів, зокрема в зоні Сирійської кризи – можуть одного разу привести до незапланованого інциденту. Один з прикладів – російський літак, збитий восени минулого року в небі над Туреччиною. Чи це станеться на Донбасі, чи в країнах Балтії, чи на польському або румунському кордоні – це лише питання часу", — зазначив експерт.
Нагадаємо, експерти розвідувального управління Канади CSIS заявили, що Росія почала масштабне переозброєння своєї армії.