Таку заяву зробив глава МЗС РФ Сергій Лавров, пишуть "РИА Новости".
"Зокрема, привернули увагу наших (європейських, – "24") колег до того, що справедливі зауваження Венеціанської комісії до закону про освіту, який був прийнятий і набув чинності в Україні, який містить дискримінаційні положення щодо всіх мов меншин, щоб ці зауваження були враховані. Поки такої готовності врахувати зауваження Венеціанської комісії з боку Києва ми не спостерігаємо", – зазначив Лавров.
Читайте також: Не Бандерою єдиним: прем'єр-міністр Польщі порівняв Богдана Хмельницького з Гітлером
Що має на увазі Сергій Лавров? Закон про освіту набув чинності в Україні 28 вересня 2017 року. Він передбачає скорочення можливостей навчатись на мовах нацменшин. Угорщина та Румунія заявили, що цей закон порушує права нацменшин в Україні. Росія ж заявляє, що закон порушує конституцію і міжнародні зобов'язання України.
Венеціанська комісія у своїх рекомендаціях щодо скандального закону про освіту вказала, що Україна не зобов'язана змінювати 7 статтю закону, яка стосується мови навчання.
Але у комісії все ж рекомендують Україні використовувати гнучкість цієї статті під час її імплементації. Окрім того, у комісії натякнули на дискримінацію щодо мов, зокрема, російської, як найбільш вживаної недержавної мови.