Про це на брифінгу повідомив начальник департаменту контррозвідки інформаційної безпеки СБУ Віталій Найда, передає "РБК — Україна".

Він також зазначив, що листи зі шпигунськими програмами були замасковані під офіційні документи від АТЦ та Держприкордонслужби.

"Для прикладу, один з документів називався "Узагальнена довідка про оперативну обстановку на державному кордоні України" за січень або лютий. Після відкриття користувачем електронного повідомлення на комп'ютер, а це були комп'ютери в органах державної влади, встановлювалася шпигунська програма, яка надавала віддалений доступ до електронної поштової скриньки, яка давала можливість отримати доступ до всіх службових документів, які зберігалися на жорсткому диску або флеш-накопичувачі, з якими працювали чиновники", — сказав Найда.

Читайте також: Українські хакери заявили, що можуть залишити Крим та Росію без Інтернету

Він запевнив, що на сьогодні цю загрозу вже мінімізували і локалізували, але визнає, що все-таки були випадки зараження шкідливим програмним забезпеченням.

"Цей вірус, це шкідливе програмне забезпечення розсилалось не тільки на державні ресурси, а й на електронні адреси державних службовців, які ними перевіряються поза офісом, у тому числі в домашніх умовах. Дуже добре маскувалися ці повідомлення під повідомлення від СБУ, Антитерористичного центру, тому вони не викликали підозр у державних службовців, оскільки вони щодня працюють з десятками, а то й сотнями подібних документів. Тому мали місце окремі факти зараження цим шкідливим забезпеченням", — сказав він.

До слова, Національна розвідка США фіксує збільшення кількості загроз для країни в сфері комп'ютерних технологій. При цьому найбільшу загрозу для США, за словами Клеппера, становлять профільні спецслужби з Росії, Китаю, Ірану та КНДР.