Про це сайту "24" розповів директор Центру досліджень проблем громадянського суспільства Віталій Кулик.

Читайте також: Революційний Єреван: влада нова, система залишиться путінською?

На його переконання, перебільшувати масштаб змін у Вірменії не треба. Там відбулася зміна влади, і цей процес ще продовжується. Вірменію, швидше за все, очікують позачергові вибори парламенту.

"Вірменія, про що заявив лідер опозиції Нікол Пашинян, не збирається виходити ні з митого союзу з Росією, ні з промосковської Організації договору про колективну безпеку (ОДКБ). Це обумовлено тим, що Вірменія знаходиться не в дружньому оточенні. По суті, має фактичні військові дії з Азербайджаном, відсутність дипломатичних стосунків з Туреччиною. І складні відносини з Іраном і Грузією", – зауважує Віталій Кулик.

Тому Москва поки не втручається у внутрішньополітичний конфлікт у Вірменії. За словами Кулика, військова присутність РФ у Вірменії (в адміністративному центрі Ґюмрі – "24") з точки зору геополітичного балансу вигідна Єревану. Поки у Вірменії немає іншого союзника, який би гарантував їй безпеку, Єреван робитиме ставку на Москву, хто б не знаходився там при владі.

Кремль не втручається, так як впевнений, що все під контролем. І Саргсян пішов з посади прем’єра не тому, що побачив людей на вулицях, а домовленості з опозицією зайшли в глухий кут. А тому, що Росія натякнула, що не підтримуватиме силовий розгін акцій протесту. Росія навіть зіграла на користь опозиції,
– говорить Кулик.

Нагадаємо, з 13 квітня у Вірменії тривають протести проти призначення колишнього президента країни Сержа Саргсяна прем'єр-міністром. У понеділок ввечері, 23 квітня, президент Вірменії Армен Саркісян підписав указ про відставку уряду країни. До проведення дострокових парламентських виборів у Вірменії лідер опозиції та протестів у Єревані Нікол Пашинян хоче очолити тимчасовий уряд.