Правда, в деяких випадках не обходиться без зрадників, які стають навідниками для окупантів. Так сталося і в Маріуполі. Саме через колаборантів у місті виникла гуманітарна криза.

Варте уваги Все, що треба знати про "зачистку" Маріуполя: моторошне фото з окупантом та його жертвою

В перший день війни міська влада почала готуватися до оборони міста. За бюджетні кошти були куплені продукти, які можуть довго зберігатися. Їх заховали на базі КП "Комунальник".

"Ми вважали, що надійно їх укрили. Але знайшлись вороги, які здали координати. 2 березня склади були знищені прицільним вогнем окупантів. Так місто частково залишилось без запасів харчів, які були заплановані під бомбосховище", – розповів міський голова Маріуполя Вадими Бойченко.

За його словами, після цього в місті почали виникати й інші проблеми – з хлібом (довелося пекти соціальний хліб нижчої якості) та водою.

Зараз ситуація в Маріуполі на межі катастрофи. Місто 40 днів у блокаді російських військ. Його оборону тримає "Азов". Окупанти прицільно стріляють по об'єктах інфраструктури, близько 90% міста в руїнах.

До теми "Хотів землі цієї, то тепер змішайся з нею": азовці показали ліквідованих ворогів

Місцевим мешканцям, яким не вдається покинути місто, доводиться обходитися без води, їжі, ліків та електропостачання. Частину населення примусово вивезли до Росії.

Скільки цивільних загинуло в Маріуполі – достеменно невідомо. Адже росіяни створили в місті пункти збору трупів, щоб приховати свої злочини. Для цього використовують мобільні крематорії.