Про це на сторінках Newsweek пише експерт Atlantic Council Петер Сатлер.
На думку оглядача, очільник Кремля усвідомлює, що небезпека появи "коаліції невдоволених" серед його оточення зростає щодня. Путін, боячись бути скинутим унаслідок "палацового перевороту", вдається до репресивних методів. Зокрема, нещодавно він звільнив з високих посад представників політичної еліти, відправляючи їх на дострокові вибори.
Як зазначає видання, такі дії можуть загрожувати крахом встановленої системи "протекторату" і ще більшою дестабілізацією у Росії.
За 15 років при владі Путін не провів економічні реформи і не зменшив корупцію. На думку оглядача, він не почне реформи зараз через кризу.
З погіршенням становища, росіяни не будуть терпіти безплідну політику і автократичні методи Путіна. Хаос серед політичних еліт, який наближається, і погіршення життя росіян дестабілізують Росію в довгостроковій перспективі,
— пише Петер Сатлер.
Він також додав, що у Росії погіршилася ситуація з громадянськими свободами. У ЗМІ ще більше посилилася цензура.
"Путін зміцнив свою владу завдяки обіцянкам процвітання своїм прихильникам серед еліт, а також покращення якості життя народу. Але тепер економічна криза робить неможливим для нього виконання цих обіцянок. Путін може придушити еліти, але це створить ще більшу невизначеність", — йдеться в статті.
На думку автора матеріалу, російська влада має виконати соціальний контракт з населенням. В іншому разі Путіна неминуче чекають громадські протести і дестабілізація.
Читайте також: Кожен 5-й росіянин переконаний, що в Росії назрівають масові протести, — російський журналіст