Про це сказала в ефірі телемарафону керівниця об'єднаного координаційного пресцентру Сил оборони України "Південь" Наталія Гуменюк, передає 24 канал.

До теми Попри шторм, ракетна небезпека зберігається: скільки "Калібрів" росія націлила на Україну

"Корабельне угруповання наразі вразливе. Цим кораблям та катерам не забезпечили протиповітряну оборону через відсутність крейсера. Вони прикриті тільки з боку півострова Крим, тому вони туди ближче й тримаються, ховаючись за мисом Тарханкут у напрямку Новоросійська", – розповіла Гуменюк.

Росіяни мають високоточну зброю

За словами речниці, атакувати росіян допомагає шторм на Чорному морі. Проте він сколихує мінну небезпеку.

В морі постійно на чергуванні перебувають від 2 до 3 носіїв ракет. Як правило, це надводні або, буває, долучається до них підводний човен. Тому це від 20 до 24 ракет на борту в готовності до застосування,
– зазначила Гуменюк.

Вона нагадала, що росіяни у Чорному морі мають високоточну зброю з великою відстанню ураження. Це загроза, яка актуальна для всієї України.

До речі Загальний залп – 24 ракети: скільки у Чорному морі носіїв "Калібрів"

Статус російського флоту

Раніше чорноморський флот окупантів був центральним елементом для загарбання України. Проте захисникам вдається топити кораблі та ліквідовувати морську авіацію в Криму.

"Флот не виправдав очікувань, покладених на нього на початку війни, і зайняв оборонну позицію або в порту, або далеко від берега, щоб уникнути українського нападу. З весни проблеми чорноморського флоту посилилися через погане керівництво, застаріле обладнання та зарозумілість, чим українці були тільки раді скористатися", – розповідають аналітики.

Зверніть увагу – на Херсонщині триває наступ ЗСУ: дивіться відео