Таку думку сайту "24" висловив економічний експерт Андрій Новак.
Експерт зазначив, що на сьогодні зобов’язання російських банків перед українськими юридичними і фізичними особами складають 36 мільярдів гривень, а кредитний портфель – 150 мільярдів гривень. Тобто він майже в п’ять разів перевищує зобов’язання перед українськими підприємствами і громадянами.
"Якщо СБУ буде дійсно виконувати рішення РНБО, згідно якого цим банкам забороняється проводити 9 операцій, це означатиме, що поступово цей кредитний портфель буде повертатися від позичальників, і банки зможуть покрити 36 мільярдів. Тому фінансових небезпек зараз немає", – вважає Новак.
Андрій Новак також зауважив що термін дії санкцій складе один рік. За цей період російські банки можуть із найнижчими втратами вийти з українського ринку, виставивши себе на продаж. Або ж влада повинна запропонувати крок № 2 після санкцій – це або закриття, або націоналізація.
Кращий варіант – націоналізація російських банків. Тому що це активи, які немає сенсу втрачати. Коли війна закінчиться, вартість активів буде зростати. Однак зараз вкладникам треба забирати свої гроші, а підприємствам – переводити рахунки в українські банки,
– наголосив експерт.
Водночас Новак зауважив, що, за деякою інформацією, в російських фінустановах мали свої рахунки українські державні підприємства "Укрпошта" та "Укрзалізниця", а також ті підприємства, у яких широкі зовнішньоекономічні контакти з Росією.
Нагадаємо, 15 березня Нацбанк запропонував Радбезу запровадити щодо українських "доньок" російських банків санкції у вигляді запобігання виведенню капіталу за межі України.
Читайте також: "Замурували": чому в Україні досі діють російські банки