Один з п'яти військових з елітної Кантемирівської танкової дивізії розповів, що його відправили у Ростовську область влітку 2014 року на навчання, але замість цього він опинився в Україні на танку у складі бронеколони, пише Reuters.

До Росії він повернувся на початку вересня 2014-го під час перших мінських переговорів. Його екіпаж управляв модернізованим російським танком Т-72Б3.

(Після повернення в Росію) нам сказали — всім відрядження, бойові, медалі,
— розповів солдат і одразу додав, що ні він, ні його товариші не отримали нічого з обіцяного.

Він і ще 13 осіб після цього звільнились. Імена 9 солдатів, які залишили дивізію, згадано у листуванні начальника відділу кадрів Західного військового округу Віктора Місковца і секретаря Союзу комітетів солдатських матерів Валентини Мельникової. Правозахисна організація просила звільнити солдатів, які подали рапорт про розірвання контракту. Про війну на Донбасі під час листування не згадували.

Деякі солдати зі списку підтвердили факт звільнення з армії, але говорити про Україну відмовились. Представник російського Міноборони також відмовився коментувати звільнення військових з Кантемирівської дивізії і їхні "навчання" в Україні.

"Ще один солдат, який говорить, що через Україну звільнився з армії, командував розрахунком РСЗВ "Град", — йдеться в репортажі.

За словами співрозмовника, влітку 2014 року його машина зайняла позицію в Ростовській області за 2 кілометри від кордону з Україною. За словами колишнього військового, маневри були схожі на навчання. На початку вересня бойовий розрахунок отримав наказ відкрити вогонь по цілі, що була на відстані "17 кілометрів, може, менше", повідомив солдат.

Їхали без розпізнавальних знаків. Ми зняли всі свої кокарди, петлиці, шеврони. Все це прибрали. Сказали, що в польових умовах без цього ходять всі,
— розказав солдат.

Крім того, від дізнався від своїх товаришів про ще одну батарею з його військової частини, яка перейшла кордон і провела в Україні 10 днів.

Назад у частину чоловіка викликали після відпустки у січні.

Нас перемістили в іншу батарею, яка мала їхати кудись на навчання в Ростовську область. Сказали, що там будуть масштабні навчання проходити і задіяне велике угруповання військ,
— згадує екс-військовий.

Він впевнений, що терміновий виклик був пов'язаний з Україною. Тоді він і ще четверо солдатів вирішили звільнитись, щоб не воювати в Україні. У березні процедура звільнення завершилась.

До слова, радник Президента України Олег Медведєв повідомив про постійне нарощування російських сил на кордоні з Україною.