Хитрі росіяни

— Найхитріші компанії ті, які переконують людей, що вони все ж не російська компанія. Наприклад, компанія "Лукойл" та мережа "Емік". Поговорити з ними не вдалось, вони не відповідають на жодні дзвінки та листи. "Альфа-банк", мені здається, він зайняв правильну політику в Україні. Результати показують, що депозити у банку ростуть, українці у них вірять. Хоча компанія з Росії, але банк зайняв проукраїнську позицію, що йому дуже допомагає. Дослідження показало, що "Сбербанку Росії" не буде логічно припинити свою діяльність на території України, тому що притік депозитів у банку є позитивним.

Є люди в Україні, які довіряють російському бізнесу, які не підтримують патріотичний бойкот.

— Прийом "прикритись віхтиком" – коли фірма каже, що не є російською. Наприклад, банк ВТБ, 60% якого належить "Росимуществу", аналогу нашого Фонду держмайна. Та вони стверджують, що є міжнародною компанією. Або банк "Форвард" – "Руський стандарт", він має жовто-блакитну стрічку в своїй емблемі.

Втрати бізнесу Росії в Україні

— З 2014 року російські банки в Україні втратили 6 мільярдів гривень і 1,6 мільярдів доларів. Виробники споживчих товарів втратили близько мільярда. У цьому році цифра буде не менша. Якби патріотичний бойкот не був ефективним, то банки б не проводили ребрендинг, який коштує чимало грошей. Частина компаній пішла з ринку України.

Великий бізнес підтримує політику Путіна. Бо вони бояться — якщо зняти Путіна, то буде ще гірше.

— Довго Україна розглядалась як придаток до Росії. Та чим більше українців давлять – тим більше вони гуртуються.