Про це йдеться у розслідуванні "Новий український олігарх?" програми "Схеми" (спільний проект Радіо Свобода та каналу "UA:Перший").

Відповідно до офіційної біографії, Павло Фукс народився у Харкові, але тривалий час прожив у Росії, де й заробив свій капітал. На сайті московської будівельної корпорації MOS CITY GROUP він і досі зазначений як голова ради директорів. А згідно з відкритими даними російського Єдиного державного реєстру юросіб, є одним із засновників компанії. Найвідоміший проект цієї корпорації – хмарочоси "Москва-сіті".

Читайте також: Колишній російський бізнесмен активно відвідує Банкову та МВС

Павло Фукс повідомив журналістам, що активів у Росії він вже не має і нещодавно відмовився від російського громадянства, оскільки у 2015 році отримав новий український паспорт.

У мене було два роки, щоб я визначився – я його здаю чи я здаю російський. Я в рамках законодавства України повністю все виконав. Я відмовився від російського паспорта,
– розповів Павло Фукс.

З власних джерел програмі "Схеми" стало відомо, що Фукс може мати інтерес до газовидобувної компанії "Укрнафтобуріння", Сахалінського газового родовища, яке входить в орбіту інтересів бізнес-партнера родини міністра внутрішніх справ Арсена Авакова та його соратника по партії "Народний фронт" Ігоря Котвіцького, та у приватизації Одеського припортового заводу – якщо не для себе, то для своїх бізнес-партнерів. Окрім того, раніше видання "Економічна правда" з посиланням на власні джерела повідомляло, що частина компаній, зокрема, "Девон", "Голден Деррік" та "ДВ Нафтогазовидобувна компанія", також перейшли у власність Фукса.

Читайте також: Як депутат Микитась пояснив мету візиту до Адміністрації Президента

Журналісти "Схем" зафіксували, як 22 листопада 2017 року Павло Фукс прилетів одним приватним літаком з Женеви до Києва із народним депутатом Віталієм Хомутинником та головою правління "Укрнафтобуріння" Михайлом Бакуненком. При цьому сам Фукс причетність до компанії "Укрнафтобуріння" спростовує.

"Михайла Бакуненка знаю, так. Але бізнес-проекти нас не пов’язують", – заявив він.

Окремо запевнив, що його частки в цій компанії немає, однак бізнесмен "розглядає це питання". Так само Фукс у коментарі журналістам "Схем" спростовував й інформацію щодо причетності до інших зазначених українських активів, водночас, у розмові не приховував, що має в Україні бізнес-інтереси.

В Україні я сьогодні маю інтерес, бо сьогодні тут дуже вигідно все купувати. Через два-три роки Україна буде як європейська країна по вартості будь-яких активів, які є,
– зазначив Павло Фукс.

За словами головного редактора "РБК-Україна" Сергія Щербини, українськими активами цей бізнесмен почав цікавитись після Революції Гідності і початку російської агресії. Відтоді в українських інтернет-ЗМІ "Економічна правда" та "Ліга-Бізнесінформ" стала з’являтись інформація про придбання Фуксом підприємств на території України.

Читайте також: Чому Розенблат і Мартиненко відвідували Адміністрацію Президента

Уперше до рейтингу найбагатших українців за версією журналу "Фокус" Павло Фукс увійшов у 2017 році за підсумками 2016 року і одразу посів 24 позицію. Його статки оцінили у 270 мільйонів доларів.