Про це вона сказала під час пресконференції 4 квітня. При цьому Вудворд додала, що у вівторок 5 квітня відбудеться засідання щодо воєнних злочинів Росії у Бучі.
До теми Рада ООН з прав людини схвалила розслідування злочинів Росії проти України
Виключення країни-агресорки з Радбезу ООН поки що не передбачається.
Протягом останніх п'яти з половиною тижнів точилася дискусія щодо того, чи потрібно виключити Росію з Ради Безпеки. Це не передбачено,
– сказала вона журналістам.
Вудворд заявила, "що все, що ми можемо зробити, це переконатися, що Росія виконує свої зобов'язання, як постійний член Радбезу".
На запитання журналістки щодо пункту 27.3 в статуті ООН, стосовно якого певну державу можуть позбавити права голосу стосовно конфлікту, у якому вона бере безпосередню участь, Вудворд сказала, що "до цього не добралися". Тож наразі Радбез ООН планує "ізолювати Росію і змусити її вивести війська", використовуючи важелі впливу, які має.
Чи виключать Росію в з ради ООН з прав людини
Питання про припинення права голосу Росії в Раді ООН з прав людини піднімуть на Генеральній Асамблеї організації найближчими днями. Вудворд заявила, що Британія підтримує заклик США з цього питання.
Велика Британія скличе завтра засідання Радбезу ООН по Україні,
– заявила Вудворд.
Там планують обговорити докази військових злочинів Росії в Україні, зокрема в Бучі.
Постійна представниця Великої Британії в ООН заявила, додала що Британія буде використовувати своє головування у Раді Безпеки, щоб "забезпечити прозорість, підзвітність та справедливість".
Чому Буча – свідок звірств російських загарбників: дивіться відео