Справа стосується колишнього керівництва України за організацію розгону та розстрілів демонстрантів 18 – 20 лютого 2014 року. Наразі обвинувальний акт направили до суду.

Важливо Справи Майдану: екскомандира львівського "Беркуту" заарештували прямо в залі суду

ДБР завершило розслідування найбільшої справи Євромайдану

У вчиненні злочинів обвинувачуються колишні високопосадовці:

  • Президент України;
  • Міністр внутрішніх справ України;
  • Заступник Міністра внутрішніх справ України;
  • Голова СБУ;
  • Перший заступник Голови СБУ – керівник Антитерористичного центру;
  • Міністр оборони України;
  • Начальник Головного управління – командувач внутрішніх військ Міністерства внутрішніх справ України;
  • В.о. начальника ГУ МВС України у Києві;
  • Заступник начальника ГУ МВС України – начальник міліції громадської безпеки;
  • Командир ПМОП "Беркут" при ГУ МВС України у Києві.


Хто входить до злочинної групи / Офіс Генерального прокурора

Як виявилось, ці злочинці 18 – 20 лютого 2014 року віддавали накази та приймали відповідні рішення щодо застосування правоохоронцями спеціальних засобів, військової техніки, вогнепальної зброї для силової протидії та розгону демонстрантів у Києві та припинення акцій протесту.

Крім того, зловмисники організували штурм Майдану під виглядом "антитерористичної операції". 20 лютого того ж року вони наказали розстрілювати мітингувальників.

Це робилося з перевищенням влади, службових повноважень, без жодних законних підстав,
– зазначили у ДБР.

Це все призвело до масових жертв серед учасників акцій протесту в центральній частині Києва. Зокрема, до смерті 67 цивільних осіб. Загалом постраждали 887 осіб та 132 правоохоронці. Завдано майнових збитків на суму понад 16 мільйонів гривень.

Наразі ці посадовці втекли з України. Зазначається, що це кримінальне провадження об'єднує в собі 1 019 епізодів злочинного перешкоджання акціям протесту та налічує 1 878 томів зібраних матеріалів.

"Колишні високопосадовці обвинувачуються в організації вчинення у складі злочинної групи незаконного перешкоджання проведенню зборів, мітингів, походів і демонстрацій, перевищення працівниками правоохоронних органів влади та службових повноважень, умисних вбивств та закінчених замахів на вбивства, заподіяння умисних тяжких тілесних ушкоджень, а також організації терористичного акту", – наголосили у відомстві.

Нагадаємо, що раніше слідчі ДБР повідомили про підозру 3 особам у справах Майдану. Зловмисники перешкоджали проведенню акцій під час Революції Гідності.