Таку думку сайту "24" висловив політичний аналітик Інституту Євроатлантичного співробітництва Володимир Горбач.
За його словами, домовленості про розведення військ – прямий наслідок нещодавньої місії в Україну міністрів закордонних справ Німеччини Франк-Вальтера Штайнмайєра і Франції Жан-Марка Еро.
Німецький і французький міністри фактично приїхали з російськими пропозиціями. Тому росіяни не могли не погодитися на те, що самі й запропонували,
– зазначив він.
Читайте також: Клімкін розповів, як Росія грається з вогнем у Чорному морі
Горбач нагадав: якщо сторони будуть дотримуватися сім днів тиші, як про це домовлено, то після того розпочнеться відведення живої сили і техніки від лінії зіткнення. На його думку, досягнутих домовленостей контактної групи в Мінську так чи інакше почнуть виконувати.
Це, звісно, дає мало шансів на успіх, оскільки глобальна ситуація і ситуація на місцях – на лінії розведення – несприятлива для врегулювання конфлікту,
– підкреслив Володимир Горбач.
Нагадаємо, під час засідання Тристоронньої контактної групи у Мінську підписали рішення про розведення сил і засобів. Документ передбачає деескалацію в районі лінії зіткнення і фактично створює умови, в яких стрілецька зброя не може використовуватися для обстрілу. З 22 вересня починається відлік 13 днів для розведення сил ЗСУ та ОРДЛО на трьох ділянках кордону, сторони мають щонайменше 7 днів дотримуватись тиші.