На одній англійській вечірці виникла суперечка про те, яка з європейських пташок літає швидше за всіх.

Один з учасників цієї суперечки, сер Х'ю Бівер, повернувшись додому, вирішив зібрати інформацію про всілякі нестандартні рекорди, а усю інформацію про рекордсменів помістити у книжку.

Вже згодом з’явилась і назва книги – її назвали на честь стародавнього родового імені сімейства сера Х'ю.

Сьогодні "Книга рекордів Гіннеса" продається у понад 100 країнах світу з тиражем 80 мільйонів примірників щорічно.

У 2012 список рекордсменів поповнило чимало імен, до Вашої уваги найцікавіші з них.

Рекордне довголіття

Цього року найстаріша українка Катерина Козак відсвяткувала 115 уродини.

Мешканка села Хотимир, що на Прикарпатті, пережила дві світові війни і 5 різних держав.

Довгожителька каже, що через муки, які вона пережила під час воїн, нині до неї боїться підійти навіть смерть.

А на Острові Свободи живе 127 річна Хуана Родрігес, яка є найстарішою людиною в країні і, швидше за все, й на планеті. Народилась жінка у далекому1885 році на невеликій фермі у провінції Гранма. Тут Хуана Родрігес прожила усе життя.

У 100 років життя тільки починається

Так стверджує мешканка американського штату Юта, яка потрапила до "Книги рекордів Гіннеса" за політ у 101 рік на параплані.

Мері Гардісон зізналася, що зважилася на такий вчинок тому, що польотами на параплані захопився її 75-річний син.

Я не хотіла, щоб він займався чимось, чим не можу займатися я сама, – пояснила відчайдушна рекордсменка.

Ще одна відважна довгожителька з Японії потрапила до "Книги рекордів Гіннеса", бо підкорила Еверест у 73 роки! Тамаї Ватанабе побила власний рекорд встановлений 10 років тому.

"Смачні" рекорди

Хорвати полюбляють капучіно, от і вирішили здивувати світ і приготували горнятко цього напою об'ємом 2012 літрів.

До такого рекордного напою смакував би інший – цього року рекордну за розмірами випічку у Чернівцях виготовили майстри кондитерського дому "Ваніль".

Також цього року американські кухарі також дивували своїми вміннями. Вони приготовили чізбургер-гігант!

Кулінарний витвір важить 914 кілограм, а діаметр чіза становить близько трьох метрів. Але, правду кажучи, виглядає він неапетитно.

Мешканці Запоріжжя можуть похвалитися, що куштували ковбасу-рекордменку, адже місцеві кухарі вирішили замахнутись виготовити найдовшу у світі домашню ковбасу. Її довжина - 100 метрів.

Для рекордної смакоти потрібен і рекордсмен-поїдач. От і на американському фестивалі National Buffalo Wing Festival вирішили позмагатися з поїдання курячих крилець.

Поставив рекорд у незвичному змаганні Джої Чеснат з Каліфорнії. Він з'їв 191 куряче крильце за 12 хвилин.

Людські (над)можливості

Найграндіознішим рекордом 2012 став стрибок людини зі стратосфери, тобто, практично з космосу.

Увага всього світу була прикута до 43-річного скайдайвера Фелікса Баумгартнера із Австрії, який здійснив довгоочікуваний стрибок з висоти понад 38 кілометрів.

Перед тим екстримал мав досвід рекордних стрибків – австрієць побив рекорд Джо Кіттінгера, який здійснив стрибок з висоти в 31 кілометр і залишився живий.

Разом до рекорду

145 водних лижників спробували разом встановити нове світове досягнення у затоці Маккуорі, що на Тасманії. І лише один човен буксирував рекордну кількість людей.

Для того, аби потрапити до списку рекордсменів, водним екстрималам з клубу "Хорсхед" потрібно було протриматись на воді протягом 1 кілометра 600 метрів. І це відчайдухам вдалося.

Перуанці також спробували спільно встановити новий рекорд Гіннеса. Майже 1,5 тисячі жителів Перу одночасно зіграли на кахоні - національному музичному інструменті.

А у Донецьку таку ж кількість людей об’єднав танець. Місто потрапило до "Книги рекордів Гінесса", бо на вулиці одночасно вийшла найбільша кількість танцюристів - близько 1,5 тисячі.

Разом досягнути рекорду зголосився 1001 китаєць, щоб взяти участь у "живому доміно" з матрацами. Незвичний ланцюжок із людей та матраців побудували в одному з торгових центрів Шанхая.

Не перевелись ще богатирі в Україні

32-річний силач із Прикарпаття Богдан Гальчак встановив одразу два рекорди жонглюючи гирями із заплющеними очима. Чоловік 33 рази перевернув у повітрі і схопив рукою 24 кілограмову кулю. Потім завдання ускладнив. Жонглював двома гирями по 16 кілограм.

Олег Скавиш зі Львова шокував усіх своїм рекордом – силач протягнув трамвайний вагон зубами і при цьому не використовував жодних допоміжних опорних механізмів.

Та не лише українські чоловіки силу мають. Ніна Геря – найсильніша леді світу! І цього річ вона встановила ще один рекорд - жінка 27 секунд пронесла 2 валізи по 105 кілограмів кожна на 26 метрів.

Рекорд з екрану

Нещодавно у Харкові Юлія Ярошенко встановила рекорд України з кіномарафону. Вона дивилась фільми протягом 82,5 годин без перерви.

Це був не тільки марафон і не тільки конкурс, це ще й багато прекрасного спілкування. Якось так вийшло, що ми перетворилися на одну велику родину за ці чотири доби. І організатори, і учасники, хоча по суті мало спілкувалися, більше невербально , поглядами, жестами, - поділилась дівчина.

Варто також зазначити, що 2012 році Україна провела найдовший музичний телемарафон і тим самим встановила світовий рекорд.