Зітхаючи та бідкаючись, пан Коваленко повідомив, що нинішні тарифи на електроенергію покривають лише половину витрат виробників, а відтак, єдиним шляхом розв'язання проблеми є підняття цін на електрику.
Читайте также: Що пережила суддя-викривач Гольник, яка пішла проти системи
І це при тому, що і рік, і два, і три тому нам говорили те ж саме: тарифи економічно необґрунтовані, їх треба підняти, ось піднімемо, і все буде гаразд. Потім, ціни на електрику збільшували, але через рік історія знову повторюється. Нам знову говорять, що тарифи економічно необґрунтовані, при цьому навіть не показуючи цього обґрунтування.
Щоправда, намагаючись заспокоїти громадян, пан Коваленко додав, що після підняття тарифів для громадян будуть передбачені субсидії, тому, мовляв, не варто особливо боятися чергового підвищення цін. Той, хто не може платити за новими тарифами, отримає допомогу від держави.
І тут у мене важливе питання до цього чиновника, а субсидії звідки беруться, перепрошую? Субсидії для компенсації вартості комунальних послуг беруться з державного бюджету, а бюджет наповнюється з наших податків. Тобто, крім зарплатних податків чи податку на прибуток, також кожного дня, ви купуючи ковбасу або оплачуючи проїзд в громадському транспорті, ви ще й сплачуєте закладену в кінцеву вартість і податки, які потім йдуть до бюджету.
Ось і ці сплачені вами податки у вигляді субсидій влада планує віддати тим, хто не зможе платити за новими тарифами. А ці споживачі, зрештою, цими субсидіями оплатять нові підвищені ціни на електроенергію. Тобто, наші податки, а це десятки мільярдів гривень, через субсидії, зрештою, отримають власники енергокомпаній.
Хто ж ці власники енергокомпаній? Це, передусім, олігарх Ринат Ахметов, якому належить 70% теплової електрогенерації країни. Інша велика частина теплових електростанцій – державні, але за давньою українською традицією, кожен наш президент все державне, вважає своїм. І державні "Центренерго" та "Донбасенерго" контролюються президентським фаворитом Ігорем Кононенком. А відтак значна частина грошей, які заробляються цими державними енергокомпаніями витрачаються потім на закупівлю вугілля у підконтрольних Кононенку фірму-посередників.
Ігор Каноненко
Так, сотні мільйонів гривень виводяться оточенням президента з державної енергетики. Але це ще не все, оскільки є ще й приватна частина енергетики. І тут Петро Порошенко за часи свого президентства теж встиг обрости енергетичними активами. За моєю інформацією, минулого року Порошенко з друзями стали співвласниками енергетичного холдингу "Технова" Анатолія Шкрібляка. До холдингу входять чотири потужних виробників тепла та електроенергії: Сумська, Черкаська та Чернігівська ТЕЦ – вони забезпечують енергопостачання цих трьох обласних центрів, ще є Дарницька ТЕЦ, яка дає тепло та електроенергію для третини мешканців Києва.
Раніше, мені стало відомо, що президент Порошенко з друзями отримали п'ятдесяти відсоткову частку в бізнесі Шкрібляка, тобто контролюють половину його ТЕЦ. І який неймовірний збіг! Минулого року кіпрська компанія Group A-Zevs Ltd. Яка була багаторічним одноосібним власником енергетичної компанії Шкрібляка справді половину акцій переписала на два інших кіпрських офшори. Щоправда, їхніми власниками офіційно є кіпрські юристи.
Петро Порошенко
Але хто може стояти за цими анонімними кіпрськими офшорами? Подивіться на фото знизу, це кадри з розслідування Михайла Ткача – журналіста Радіо Свобода. На цьому відео власник "Технови" Анатолій Шкрібляк та Сергій Міщенко – впливовий екс-податківець часів Януковича. Вони разом виходять з офісного центру в спорт-клубі "5 елемент", де любить працювати "права рука" Петра Порошенка – Ігор Кононенко.
Анатолій Шкрібляк та Сергій Міщенко
Джерела твердять, що Міщенко тепер виконує функції "смотрящєго" в енергетичному бізнесі Шкрібляка від президентського оточення. Як дізнався Михайло Ткач – Міщенка з Кононенком пов'язує давнє хобі – Федерація боулінгу. Після того, як президент і його оточення увійшли в бізнес Шкрібляка, там швидко змінився менеджмент. Тепер всіма процесами в "Технові" керує Олена Мазурова – колишня підлегла Міщенка з часів роботі в податковій.
Олена Мазурова
Ось так, прийшовши до влади небідною людиною, власником кондитерських фабрик та цукрових заводів, Петро Порошенко піде з посади ще й впливовим енергетичним гравцем. Адже енергетика смачніша за шоколад, правда ж? Особливо, коли ти контролюєш Національну комісію, яка і встановлює тарифи на електроенергію.