Верховна Рада - український топ тижня
Головне англійське мовлення, ВВС, не оминуло увагою роботи українського парламенту. Відео бійки і блокування трибуни - ВВС навіть не перекладало, що говорить спікер та депутати під час сутички, вся увага на дії.
Про бійку в парламенті написав англійський портал Sky News. Цікаво, що видання згадало про присутність у залі Віталія Кличка. Нагадавши читачам, що це - колишній боксер, інтернет-видання уточнило, що він участі у бійці не брав.
Не втримався, щоб не дати відео бійки і Тhe Guardian.
Київська весна
Euronews звернув увагу на київські заметілі. В сюжеті зроблено акцент на киянах-волонтерах, що безкорисно виїхали на дороги допомагати тим, хто застряг в кучугурах снігу.
Про сніг у столиці подавав інформацію сайт американського каналу Fox. На відміну від Euronews інформація на цьому сайті акцентувала на тому, що в нас не працюють аеропорти. Тож добратися до столиці годі.
Проблеми з Кіпру
Про кіпрські вклади українців згадували CNN, Fox News та El Pais (Іспанія).
Однак найцікавішою аналітикою щодо кіпрських проблем українців потішив Financial Times.
Видання зробило висновок, що Україна постраждала б від 10%-го податку на кіпрські депозити набагато менше, ніж Росія (хоча наші бізнесмени і мають зареєстровані там компанії). Це пов'язано з тим, що обсяг українського капіталу на Кіпрі відносно невеликий (порівняно з російським), а умови сплати податків все одно залишаються дуже привабливими, незважаючи навіть на введення відсотку.
Всяке різне на останок
Складно не згадати одну з топ-подій українського футболу - перемогу над Польщею у відборі на ЧС-2014. Звичайно, інформацію про матч подавало багато футбольних сайтів по всьому світу, та найцікавіше почитати, що написала одна з найвпливовіших газет наших західних сусідів, Gazeta Wyborcza.
Російський прем'єр на минулому тижні зустрічався з представниками міжнародних ЗМІ. Говорили про ситуацію на Кіпрі, російське громадянство Депардьє і демократію в найбільшій країні світу. Згадали і про Україну - Медвєдєв заявив, що статус спостерігача не дасть нашій країні ніяких преференцій. Тож нам треба визначатися: ЄС чи Митний Союз. Детальніше про це пише Financial Times.
BBC пише про те, що в Україні відновлюється інтерес до будівництва будинків під солом'яною стріхою. Мовляв, вони дешевше обійдуться тай збудувати їх швидше. Екологічний тренд з України має всі шанси бути перейнятим у багатих країнах.
А The Guardian зробило великий репортаж про FEMEN: наскільки учасниці руху в житті відрізняються від себе самих під час акцій, як важко їм живеться через переслідування поліції, і як проходять репетиції жіночих акцій.