Без сумніву, вчені роблять дивовижні речі. Однак особливо цікаво, коли дослідження людей в лабораторіях виходять за межі чогось абстрактно-далекого і стосуються нас смертних. От потішили ж вони свого часу любителів солодкого та виноградного, спростувавши стереотипи про абсолютне зло шоколаду та вина. А інші (підозрюю, група затятих холостяків), при нагоді внесли суттєві поправки у загальновідому “істину” минулого століття про те, що вагітним протипоказані будь-які важкі вправи. І от тепер майбутні мами не лише ходять на аеробіку та йогу, але й сміло продовжують виконувати всю домашню роботу.

Так от. Чи то через весни тепло (наука наукою, але з весною і в “білохалатних” прокинулись "чуйства" - халати на вішаках, лабораторії на сигналізації, а народ з високим рівнем IQ - на побаченнях...), чи то через кризу та безробіття (“так а шо дєлать?” - сказали люди науки і пішли “дивицця цєлєвізор”... а оскільки в них навіть перегляд телепередач відбувається по-науковому — ввімкнули “Discovery Science”, а там — руйнівники міфів...), чи можливо через інші, невідомі автору, причини — науковці взялись спростовувати стереотипи стосовно побачень.

Отож, найбільш поширені стереотипи знайомств, в яких, як виявилось, насправді є сенс.

Стереотип №1: Секс на першому побаченні швидше за все не веде до глибоких стосунків, базованих на любові

І хто б міг подумати!))) То виявляється не просто так жіноча половина людства катує себе роздумами на тему “бути чи не бути” і “коли саме бути”? І не лише тому, що “такі роздали ролі нам”? - Згідно з даними досліджень, проведених Університетським коледжем Лондона, Університетом Уорвіка та Лондонською школою економіки і політичних наук, у стосунків справді більше шансів на тривале та здорове продовження, коли пара перше побачення/першу зустріч/перше знайомство закінчує максимум поцілунком...)))

Аргументація. Використовуючи математичну модель, дослідники виявили, що більш "надійні" люди готові чекати довше перед будь-якою справою. Крім цього, секс на ранніх стадіях стосунків (або й узагалі до їх початку) “перебиває” процес об'єктивного збору інформації про партнера.

Стереотип №2: За вечерю платять чоловіки

Ого, навіть за такі фундаменталії взялись (напевно знову та сама група затятих холостяків вирішила захитати "відвічну істину"...) Хотіли як краще, а вийшло от що: психологи з Університету Сент-Ендрюс в Шотландії виявили - традиція традицією, але бажання чоловіка заплатити за вечерю прямопропорційне тому, наскільки привабливою він вважає свою пасію.

Аргументація. Люди вірять: якщо вони інвестують свої ресурси і доводять наявність певного потенціалу — це збільшує їх шанси на другу зустріч. Більше того — прекрасна половина людства цьому лише рада: дослідники виявили, що жінки, які вважають себе привабливими, від чоловіків на побаченні очікують щедрості.

Стереотип №3: Чоловіки більше схильні до спонтанних вчинків, аніж жінки

Навіть якщо Вам завжди подобалась Саманта Джонс з серіалу “Секс і місто”, яка жити не може без “one-night stand” (роман на одну ніч) та безглуздих зустрічей, середньостатистична жінка — зовсім не така... Принаймі так стверджують дані, опубліковані в журналі "Human Nature".

Говорячи мовою еволюції (ох і люблять же вони ці словечка), жінка несе на собі основний тягар виховання дітей, тому для неї більш важливо, щоб стосунки починались з мужчиною, який може бути потенційним чоловіком. Саме це робить представниць прекрасної половини людства менш схильними до того, щоб хаотично та нерозбірливо “чіпляти” першого, хто трапиться на очі (звичайно ж науковці делікатно забувають згадати про те, що менша ймовірність — це ще не повна її відсутність, як і про те, що ці очі можуть бути в різному стані... тут вже напевно науковці на підборах працювали...) Хоча...

Аргументація. Коли під час дослідження в Durham University у Великобританії попросили майже 2000 чоловіків і жінок розповісти про свої відчуття після “one-night stand”, результати виявились наступними:
- 80 відсотків учасників чоловічої статі висловили позитив з цього приводу (не забувши при при нагоді згадати про те, що були б раді можливості похвалитись такою “ніччю пристрасті” перед друзями);
- а от серед опитаних жінок лише у 54 відсотків переживання мали позитивне забарвлення. Окрім стурбованості з приводу того, як це позначиться на їх репутації, вони також зазначали набагато менший рівень сексуального задоволення, аніж це було у випадку з чоловіками.

Інше дослідження, проведене вченими Університету Джеймса Медісона в Харрісонбургу, Вірджинія (США), виявило, що, за наявності вибору (!), хлопці надають перевагу варіанту “підчепити” замість зустрічання, дівчата ж — навпаки. Ось так от.

Стереотип №4: Чоловіки почувають себе некомфортно, коли жінки перед ними плачуть

Мабуть будь-який хлопець підтвердить, що немає нічого гіршого, ніж бачити дівчину, яка плаче в його присутності. Це факт. ОДНАК ЦЕ аж ніяк НЕ ТОМУ, що чоловіки - “безсердечні тварі”...

Аргументація. Статті, опубліковані в журналі "Science" ("Наука"), стверджують, що жіночі сльози насправді містять хімічні речовини без запаху, які буквально “вирубують” чоловіків фізично. Після того, як дослідники в Інституті Вейцмана в Реховоті (Ізраїль) дали 24 чоловікам у віці 23-40 років якийсь час подихати над посудинами з жіночими сльозами, а потім попросили оцінити жіночі обличчя на предмет сексуальної привабливості, 71 відсоток пацієнтів відзначав жінок менш привабливими. Більше того, у досліджуваних спостерігали зниження рівня активності, сповільнення темпу дихання, а також зниження рівня чоловічого гормону тестостерону (що пояснює, чому навіть декілька пролитих сльозин поруч з чоловіком роблять його згідливим на все аж до моменту, поки дама не перестане сльозоточити).

Стереотип №5: Погані хлопці особливо сексуальні

Дівчата люблять покидьків — ніби-то неписана істина (а одружуються з “хорошими”... — істина №2). Навіть у Британській Колумбії з цим погоджуються, дослідники Університету якої виявили, що похмурі хлопці більш приваблюють дівчат, аніж ті, які посміхаються. Дослідження в дусі жіночої логіки опублікувала Американська психологічна асоціація в журналі "Emotion" (“Емоції”).

Аргументація. Як завше “залізна”: представник сильної половини людства з не-підходь-до-мене обличчям створює враження сильного та такого, що знає собі ціну – дві риси, які жінки традиційно шукають в чоловіках.

Стереотип №6: Чоловіки надають перевагу молодшим жінкам, жінки — багатим чоловікам

Ештон Катчер та Демі Мур (і те, що з цього не вийшло), Дональд Трамп і Меланія Кнаус, Х'ю Хефнер і... Попри можливі підозри в меркантильності та холодному розрахунку, зв'язок (або НЕзв'язок) в таких парах, як виявилось, можна пояснити також і з наукової точки зору.

Аргументація. Дослідження, опубліковані в журналі "Biology Letters", виявили, що чоловіки підсвідомо віддають перевагу молодшим жінкам з огляду на більш високі шанси в останніх на народження ВЕЛИКОЇ кількості здорового потомства. Психологи з Університету Турку у Фінляндії дійшли висновку, що чоловіки, які одружуються з жінками, молодшими на 14,6 років, мають найбільшу кількість здорових дітей. В той же час жінки віддають перевагу старшим та багатим чоловікам з огляду на їх статус в суспільстві та можливості для забезпечення їх потомства.


За матеріалами https://yahoo.match.com/