Екс-перм'єр-міністр викритий групою активістів, які займаються пошуком крадіжок інтелектуальної власності в кандидатських та докторські дисертації українських політиків. Дисертація Яценюка на здобуття вченого ступеня кандидата економічних наук мала гучну назву – "Організація системи банківського нагляду і регулювання в Україні". Її політик захистив у червні 2004 року в Українській академії банківської справи, що в Сумах.
Читайте также: Від президента та його друзів: які ведмежі послуги робить завод "Богдан" українській армії
Професор Тетяна Пархоменко, яка досліджує дисертацію Яценюка, виявила – політик, колишній міністр економіки та закордонних справ, колишній спікер та голова уряду неодноразово вдавався до плагіату. Вчена, дослідивши повний текст дисертації, встановила, що 70 сторінок містять тексти без посилань на їх справжніх авторів, а ще 7 сторінок – це переклад з англійського оригіналу, наведеного з порушенням правил цитування або з посиланням на фейкові джерела.
Я направив звернення до органів влади, в яких працював Яценюк з моменту набуття ним статусу кандидата наук. З’ясувалося, що за вчене звання, здобуте внаслідок плагіату, він отримував гроші державного бюджету в якості доплат.
Тобто доларовий мільйонер, як любить хизуватися собою Яценюк, не соромився отримувати доплати за свій науковий ступінь, знаючи наперед, що його наукова робота є крадіжкою чужих думок. Як прем'єр-міністр, Яценюк отримав доплати за науковий ступінь кандидата економічних наук 5 тисяч гривень в 2014 році та 4 тисячі в 2016.
Арсеній Яценюк попався на плагіаті
В Мінекономіки, яке зараз очолює колишній підлеглий Яценюка по “Фронту змін” Степан Кубів, відмовилися назвати розмір доплати, сказавши, що за науковий ступіть він отримував 15% окладу в 2005 році та 5% у 2006.
Читайте также: Злочинна змова: Подробиці справи "вишок Бойка"
В 2007-му Яценюк, як міністр закордонних справ отримував за науковий ступінь додаткові 6 тисяч гривень. У Верховній Раді Яценюку доплатили з 2007 по 2014 рік понад 20 тисяч гривень. Все це є привласненням державних коштів та має каратися за законом. Відповідні звернення направлено мною до правоохоронних органів.
В дисертації Яценюка, яка стосувалася банківської справи, є абзац: “...на відміну від країн Західної Європи, де створювалися великі банки з розгалуженою філійною системою, в США існує велика кількість маленьких банків”.
Це частина тексту з навчального посібника "Банківське право. Українське та європейське" за 1999 рік. Шахраї, які для Яценюка писали цю роботу – таких людей ще називають “літературні негри” – були навіть не здатні ретельно вичитати твір і проґавили, як у відсканованих сторінках чужих наукових розробок система автоматичного виправила слово “філійні” на слово “філейні”. Тобто “філійна система банків” – там, де багато “філій” – в науковій роботі Яценюка перетворилася на “філейну”. Напевно, ідеться про куряче філе.
Окрім Яценюка, у гучний скандал, пов’язаний з плагіатом, потрапила дружина віце-прем’єра В'ячеслава Кириленка. Дійшло до абсурду: поки Кириленко-чоловік бореться з російськими співаками, книжками та акторами, його дружина займається плагіатом, запозичивши чверть своєї докторської дисертації без посилання в російських науковців.
Читайте также: Реформа СБУ: як відомство забезпечило безпеку своїх корупціонерів
Мною отримано офіційні відповіді, що в якості доплати за науковий ступінь дружина Кириленка отримувала в 2016 – 2017 роках в середньому по 2 тисячі гривень на місяць, що також є нанесеною шкодою державному бюджету.
Гучне викриття дружини Кириленка не призвела до її звільнення. Навпаки – постраждала викривач Тетяна Пархоменко, яка знайшла плагіат у роботі дружини урядовця – її явно незаконно звільнили з Київського університету культури та мистецтв. Таке нехтування елементарними правилами відбувається за сприяння міністра освіти Лілія Гриневич, яка також є висуванцем партії “Народний фронт”, як і Яценюк з Кириленком.
Ганьба полягає в тому що колишній міністр освіти Станіслав Ніколаєнко теж був викритий на плагіаті своєї докторської дисертації і теж отримував за це значні доплати. Науковими колами поширюються чутки про те, що перша леді України Марина Порошенко також збирається захистити свою докторську дисертацію. Сподіваємося, хоч там не буде халтури, за яку потім стає соромно.
Станіслава Ніколаєнка підозрюють у плагіаті
Сам Петро Порошенко захищав свою дисертацію кандидата юридичних наук в Одеській юридичній академії на чолі з Сергієм Ківаловим. Не дивно, що після зміни влади в 2004 році Ківалов, який був викритий у фальсифікації виборів президента на користь Януковича, так і не був притягнути до відповідальності. Пізніше, ще будучи журналістом, я бачив в кабінеті Петра Порошенка цікавий подарунок – статуетку Архангела Михаїла з підписом "від Сергія Ківалова".
До речі, кандидатом наук у Ківалова став і чинний мер Дніпра Борис Філатов, у якого особисто Ківалов навіть був науковим керівником роботи.
Читайте также: Як український Закон пробачає топ-корупціонерам розтрату державних коштів
На заході плагіат є злочином, який призводить до руйнування політичних перспектив. Міністр оборони Німеччини Карл-Теодор цу Гуттенберг втратив посаду через викриття, після чого він був змушений не просто залишити німецьку політику, а навіть виїхати з країни подалі від ганьби, хоча саме його називали можливим спадкоємцем канцлера Ангели Меркель на посаді.
В Україні – королівство викривлених дзеркал, і плагіат став ледь не чеснотою продажних псевдоеліт. Тому нові політичні сили мають боротися не лише з корупцією, але і з інтелектуальним рейдерством. І те, і друге є крадіжкою. Тільки так ми зможемо побудувати чесну країну, яка працюватиме в інтересах усіх громадян.