Ідеться, насамперед, про Трампа, протекціонізм, євроскептицизм, міграцію, демографію, тероризм, майбутнє ЄС, Брекзіт, популізм, кризу традиційних політичних партій в Європі, різношвидкісну інтеграцію, свободу пересування для робочої сили, ситуацію в Сирії, відносини з Росією та Туреччиною.

Читайте також: Ні слова про Україну: 5 висновків із телефонної розмови Трампа і Путіна

При цьому, самі дискусійні підходи виглядають наразі доволі спрощено. Хоча й контрастують певним чином з неприхованим полегшенням у настроях керівництва Євросоюзу щодо, наприклад, перемоги проєвропейських сил на виборах в Нідерландах або результатів першого туру президентських виборів у Франції.

Єдине, що тішить на цьому тлі: з'являються ознаки розуміння необхідності впровадження системних змін, перш за все на національному рівні, та викорінення політичної корупції. Останнє нарешті стало вважатися таким, що реально підриває довіру до європейських інституцій і проголошених цінностей.

Наразі головним питанням залишається, чи перейдуть ці дискусії в сферу практичної реалізації або залишаться на сторінках ЗМІ та у програмах "круглих столів" і конференцій...

Автор: Олег Бєлоколос. Джерело: Gazeta.ua