Зазначимо, виборчі списки потрібно було подати до 10 червня. Олесь Доній, який входить до першої п'ятірки у списку, зазначив, що саме 10 червня партія провела з'їзд.

Читайте також: Вибори до Верховної Ради: які партії проходять до парламенту

Однак Ганна Соломатіна наголосила, що "можна вважати з'їздом" представлення списків, яке відбулося 13 червня. Вона потрапила до списку під 8 номером.

У першу десятку списку партії "Рух нових сил" увійшли:

1. Міхеїл Саакашвілі – лідер партії "Рух нових сил", екс-губернатор Одещини і колишній президент Грузії
2. Давід Сакварелідзе – екс-заступник генерального прокурора в Україні, співзасновник партії "Рух нових сил". Також був заступником генерального прокурора та депутатом у Грузії.
3. Олесь Доній – журналіст, депутат ВР 6-го та 7-го скликань;
4. Наталія Жукова – дворазова чемпіонка Європи з шахів;
5. Володимир Лановий екс-міністр економіки України, голова спостережної ради Української державної інноваційної компанії, президент Центру ринкових реформ;
6. Олена Терещенко дружина мера Глухова (Сумська область) Мішеля Терещенка;
7. Дмитро Булах засновник та керівник "Харківського антикорупційного центру", депутат Харківської обласної ради;
8. Ганна Соломатіна екс-глава департаменту фінконтролю НАЗК;
9. Олег Михайлик – одеський активіст, його поранили невідомі у вересні 2018 року невідомі з вогнепальної зброї;
10. Ігор Черняк адвокат, член правління "Харківського антикорупційного центру".

Перша п'ятірка партії
Топ-5 кандидатів у депутати від "Руху нових сил"


Увесь списку "Руху нових сил" Міхеїла Саакашвілі

Чи може Саакашвілі брати участь у виборах?

Особисто він – ні, адже не жив в Україні протягом останніх 5 років. Але партія "Рух нових сил Міхеїла Саакашвілі" – може. Були сумніви і щодо участі Давіда Сакварелідзе, який є другим номером списку. Однак Саакашвілі наголосив, що суд дозволив.

У нас є судове рішення по справі Сакварелідзе. Суд вирішив, що Сакварелідзе має 5 років стажу,
– наголосив він.

Щодо своєї особистої участі Міхеїл Саакашвілі наразі впевненості немає, чекає рішення суду. Він наголошує, що "існують прецеденти українського законодавства", які б мали дозволити йому брати участь у дострокових виборах до Ради. стосуються вони "почесної відсутності".

"Президент України Зеленський, я йому дуже вдячний за це, скасував указ свого попередника і визнав, що це було незаконно. Якщо моя відсутність була незаконною, то це було почесно", – сказав Саакашвілі.

Він також вкотре додав, що сам за посадами не женеться. Однак хоче, аби його команда потрапила до Верховної Ради, і обіцяє їм допомагати.


28 травня президент Зеленський вніс зміни до указу Порошенка 2017 року. Цими змінами Міхеїлу Саакашвілі повернуто українське громадянство. Саакашвілі емоційно відреагував на цю новину та пообіцяв всіляко підтримувати Зеленського. Також політик додав, що в Україні і взагалі скрізь планує надалі боротися із корупцією, несправедливістю та олігархами. 29 травня Саакашвілі повернувся в Україну.


Саакашвілі в Україні: головні дати

Читайте також: Зеленський вперше особисто прокоментував повернення громадянства Саакашвілі

Зазначимо, Саакашвілі оголосив про намір партії взяти участь у позачергових парламентських виборах 8 червня. Саакашвілі заявив, що в партії були проблеми з реєстрацією та збором коштів на заставу для участі у парламентських виборах. Однак "Рух нових сил" прийняв рішення самостійно боротися за прохід до Верховної ради.

Мер Києва Віталій Кличко запропонував Михайлу Саакашвілі очолити партію "УДАР" на виборах до ВР, однак той відмовився. Пояснив усе тим, що, на його думку, створювати союз їм не варто.

Що відомо про партію "Рух нових сил"?Цю політсилу Саакашвілі створив після того, як п’ятий український президент Петро Порошенко звільнив його з посади голови Одеської ОДА. 19 листопада 2016 року політик оголосив про початок формування команди. За схожою схемою він працював спочатку в Грузії, а потім і в Одесі. Зокрема, у квітні 2017 року було оголошено про об'єднання партії з партією "Воля".

У лютому 2017 року Міністерство юстиції зареєструвало "Рух нових сил" як нову політичну партію. Згодом її планували перейменувати на "Рух нових сил Михайла Саакашвілі", проте, як стверджують представники політсили, Міністерство юстиції відмовило їм у цьому.

Станом на липень 2017 року, до політради "Руху нових сил" входили Міхеїл Саакашвілі, Юрій Дерев'янко, Давід Сакварелідзе та Ольга Галабала. Остання була її керівником. У 2017-2018 роках представники партії брали участь у протестах з метою домогтися відставки уряду та імпічменту президента під назвою "Марш за імпічмент".


У яких партій є шанси пройти до Верховної Ради: інфографіка