Політолог Андрій Вігірінський зауважив 24 Каналу, що очікувань від саміту G20 поки немає ніяких. Рішення не будуть кардинальними, а питання, які були у порядку денному, там само й залишаються вже третій рік поспіль.

Дивіться також Нова місія Трампа: чи зможуть Маск і скандальний Рамасвамі зашкодити Україні на посадах

Чого очікувати від саміту

Учасники G20 велику увагу приділяють проблемам клімату, глобальним трансформаціям енергетичних ресурсів, палива, відновлювальних джерел енергії. Враховуючи, що схожі питання недавно обговорювали в Азербайджані, це буде 5 саміт, де порядок денний практично однаковий.

Загалом так звану "групу 20" створювали задля врегулювання економічних викликів. Країни, які входять до неї, представляють понад 80% світової економіки. Тому найперше мають обговорювати не політичні проблеми, а економічні.

Ця спільнота більша, ніж G7, куди входять країни, які нас підтримують. У "Великій двадцятці" є дружні до Росії представники. Тому їм усім складно дійти згоди щодо базових речей, навіть таких як припинення кровопролиття,
– зауважив політолог.

За майже 3 роки війни лідери багатьох держав зрозуміли, що сенсу в показових демаршах, відмовах від рукостискань чи спільних фото – немає. Це ні до чого не призводить. Тому Лавров зустрічатиметься з представниками країн, які дружні до Росії. Можливо, з європейськими політиками буде непряма комунікація.

На жаль, до думки Лаврова досі дослухаються, з ним спілкуються. Особливо, зважаючи на те, що у політиці він не перший рік та є добре відомою фігурою, яка системно представляє курс Кремля.

Чому Путін не полетів на саміт

Диктатор дав відповідь на це питання на саміті БРІКС. За його словами, причина зовсім не в ордері МКС. Адже між сторонами можна підписати угоду, яка гарантуватиме безпеку, навіть якщо є дозвіл на арешт. Цей механізм вже використали у Монголії, тому схема не нова.

Путін не полетів, пояснивши це тим, що в цьому немає потреби. Він спілкувався щодо всіх питань на саміті БРІКС. Там було підписано спільне комюніке. А з країнами, які недружні до Росії, узгоджувати щось немає сенсу,
– пояснив Андрій Вігірінський.

Ба більше, якби очільник Кремля полетів у Бразилію, це підійняло б медійний шум, про країну, учасників саміту дуже багато б говорили, виникли б зайві питання. Путін не хотів всього цього, тому відправив Лаврова. До того ж від зустрічі G20 ніхто не очікує не те, що прориву, а навіть виконання попередніх зобов'язань.

З боку США також, ймовірно, не буде Джо Байдена, а лише представник його адміністрації. Загалом відносини у світі змінюються, країни гуртуються навколо різних лідерів чи організацій. Тут особливо помітний вплив Китаю. З огляду на все, на саміті "Великої двадцятки" практично неможливо домовитись про щось конкретне.

Присутність Путіна на такому заході не є необхідною. Але виявити повагу й відправити делегацію – важливо. Лавров не остання фігура, тому Росія буде представлена на досить високому рівні,
– підсумував Андрій Вігірінський.

Нагадаємо, саміт відбудеться упродовж 18 – 19 листопада. Напередодні, на Площі трьох влад, де розташовані урядові будівлі, стався теракт. Поліція виявила тіло чоловіка.