Бізнесмени у захваті від такої ідеї, адже жителі острова матимуть такий ж робочий тиждень, як й у всьому світі. Нині у острів’ян та їхніх сусідів співпадає лише 4 робочі дні.

"Ми хочемо мати можливість нормально сконтактуватися з нашими партнерами у понеділок. Якщо питання є терміновим, нам потрібно виходити на роботу в неділю. Але якщо ми це зробимо у понеділок, то для партнерів це вже вівторок", - каже директор комп’ютерного сервісу Ламану Окетеві.

Разом з тим, не всі підтримують таку ініціативу уряду, адже Самоа втратить свою оригінальність, переставши бути країною, яка останньою зустрічає захід сонця.

"Ви можете відзначати вашу річницю або будь-яке інше свято двічі. Тут, на Самоа, а потім на іншій частині океану. Це має багато переваг", - каже директор туристичної компанії Соня Хантер.

Поки ж чиновники та науковці роздумують над технічними питаннями. Оскільки, після 29 грудня наступить відразу 31, тож 30 число необхідно правильно "списати". До того ж, треба завчасно попередити морські та авіа служби, змінити налаштування комп’ютерних систем. Проте, влада переконана - це вартує зусиль.

"Якщо люди незадоволені тим, що Самоа перестане бути останнім місцем на землі, де можна побачити захід сонця, варто змінити своє бачення. Самоа буде першим місцем, де сходитиме сонце", - каже генеральний прокурор Самоа Мінг Леу Ваі.

Зміна часового поясу є вже не першою новацією у державі. У 2009-му Самоа перейшла на лівосторонній автомобільний рух, а торік на острові ввели літній час з метою економії енергії. Поки ж хрест, намальований на крайній західній точці Самоа все ще залишається місцем, звідки через Тихий Океан можна потрапити у "завтра".