Про це розповіли на Bihus.Info.

Читайте також: Шикарні курорти та незадеклароване майно: Instagram "розповів" про дітей українських чиновників

Раніше юристи звернулись до САП з вимогою передати провадження щодо тестя Насірова до НАБУ. Адже до цього прокуратура столиці шість років безрезультатно розслідувала заволодіння будинком у центрі Києва фірмою ТОВ "Георгієвський резиденс", що належить Олександру Глімбовському, а також сестрі нардепа Олеся Довгого.

Будинок на Рейтарській 5-8 розташований в межах охоронної, буферної зони "Софії Київської" і визнаний речовим доказом ще у жовтні 2017 року. За даними слідства, ТОВ "Георгієвський резиденс" купувала цю нерухомість шматками з 2015 по 2017 роки і загалом витратила чотири мільйони гривень. Враховуючи курсову різницю і загальну площу будівлі, а це майже дві з половиною тисячі квадратних метрів, вартість одного "квадрата" становила для фірми 65 доларів США. Тоді як реальна ринкова ціна приміщень на Рейтарській – 2500 доларів за "квадрат".

У липні 2018 суд заборонив фірмі відчужувати приміщення, але дозволив ними користуватися. Через затягування прокуратурою міста Києва справи про незаконне заволодіння вказаним будинком юристи та громадські активісти проекту Bihus.Info вимагали передати справу детективам НАБУ і провести об’єктивне розслідування. Але з САП відповіли, що "наявність підстав для визначення підслідності" має – прокуратура Києва. І передали туди заяву Bihus.Info.

Нагадаємо, що сам Роман Насіров підозрюється у розкраданні понад двох мільярдів гривень державних коштів. У березні 2017 року його заарештували, а на свободу Насіров вийшов після того, як його дружина внесла 100 мільйонів гривень застави. А 28 серпня 2018 року Шевченківський суд залишив чинним екс-голові Державної фіскальної служби запобіжний захід у 100 мільйонів гривень застави.