Цей регіон є домом для населення, відомого своєю надзвичайною тривалістю життя, що викликає інтерес до генетичних факторів, які сприяють їхньому здоров'ю та довголіттю. Про це пише 24 Канал з посиланням на Express.
Читайте також Блогерка відвідала 100 різдвяних ярмарків і назвала 5 найкращих: один з них привів її в шок
Сардинія є домівкою для рідкісних у світі "блакитних зон"
Мешканці блакитної зони Олластра, Барбаджа-ді-Оллолай та Барбаджа-ді-Сеуло досягають дивовижного довголіття. Експерти припускають, що цей феномен пов'язаний не лише з їхньою "нерозбавленою" генетичною спадщиною, а й зі звичками до здорового способу життя.
Сардинці зазвичай наповнюють свої обідні столи великою кількістю фруктів і овочів, доповнюючи їх цільнозерновим хлібом і бобами. М'ясо, з іншого боку, зазвичай зарезервоване для неділь або особливих подій.
Вживання одного-двох келихів червоного вина на день також вважається перевагою, так само як і козяче молоко, яке може допомогти захистити від запальних захворювань.
Сардинія є домівкою для однієї з рідкісних у світі "блакитних зон" / Pexels
Також вони надають великого значення сімейним цінностям, гарантуючи, що кожен член сім'ї отримує необхідну турботу та підтримку.
Кажуть, що сардинці отримують користь і від того, що є частиною згуртованих громад, де літні люди можуть жити цілеспрямованим життям,
– йдеться у повідомленні.
Дослідження показують, що довголіття людей можна пояснити любов'ю, турботою та мудрістю, яку бабусі й дідусі передають своїм онукам. Також зменшує стрес та ризик серцево-судинних захворювань веселе проведення часу з друзями та родиною.
На Сардинії жителі відомі довголіттям / Unsplash
До слова, крім Сардинії, у світі є ще 4 блакитні зони, а саме острови Окінава в Японії, півострів Нікоя в Коста-Риці, Ікарія в Греції та Лома-Лінда в Каліфорнії.