Почнемо з поганої: стрес заважає насолоджуватися сексом. Доброю новиною є те, що ви можете все змінити. Всього кілька хвилин медитації щодня.

Напевно, всі вже чули, що медитація допомагає тримати розум зосередженим та заспокоювати думки. Це також природній лайфхак по запобіганню психічної тривоги в спальні.

Меган Флемінг, клінічний психолог і сексопатолог з Нью-Йорка, використовує медитацію і дихальні вправи, щоб допомогти клієнтам знайти гармонію з власним тілом.

В основі збудження є релаксація. Люди думають: "треба поквапитися і зайнятися сексом", але це суперечить основному принципу. Медитація сприяє розслабленню та полегшує усвідомлення моменту,
— каже Флемінг.

Усвідомленість – це не тільки стан "душі", це стан мозку. Якщо для людини характерні тривожні думки та постійний стрес, переключитися на інтимність дуже складно через активність дорсолатеральної префронтальної кори.

"Ви починаєте думати про те, як пофарбувати стелю, бажаючи, щоб ваш партнер поквапився. Мало хто говорить сексуальні слова собі, коли вони займаються сексом", – розповідає Флемінг.

Коли вимикається вищезгадана частина мозку, включається орбіфронтальна кора, яка відповідає за збудження.

Є інші хімічні речовини у вашому мозку, які тримають вас від оргазму.

Найбільш важливим з них є кортизол, гормон, який допомагає боротися зі стресом. Коли він на високому рівні, гормон заважає жінкам отримати оргазм.

"Медитація дуже добре знижує рівень кортизолу. У сучасній культурі з гаджетами та невеликою кількістю сну, люди перебувають у постійному стресі. Дихальні практики допомагають відпустити стрес і зняти напругу", – каже доктор.

На щастя, є багато різних видів медитації, і всі вони допоможуть вам розслабитися.

Один з найпростіших способів, зазначених Флемінг, є робота над узгодженим подихом. Необхідно плавно вдихати і видихати рівномірну кількість секунд. Наприклад, шість секунд вдих, шість секунд видох. Для простих дихальних вправ є достань безкоштовних мобільних аплікацій.

Яку б розслаблюючу практику ви б не вибрали, спробуйте знайти хоча б 20 хвилин на день, щоб уповільнити ваш мозок і тіло. Це допоможе зменшити стрес, понизити рівень кортизолу. У результаті ви зможете з легкістю сконцентруватися на задоволенні та на партнері.

Читайте також: Як буде виглядати людина через тисячу років