Ще минулого року археологи знайшли на Зборівщині могильник, а цьогорічні знахідки лише підтвердили, що могильник таки належить давнім германцям, які жили на Тернопільщині наприкінці ІІ ст.– на початку ІІІ ст. н.е.

"Ми продовжили розпочаті минулого року розкопки могильника і виявили в ньому та дослідили ще три поховання плюс ритуальне місце", – розповів директор КП"Подільська археологія" Богдан Строцень.

Науковець наголосив, що можна стверджувати, що вперше знайшли на Тернопільщині могильник давніх германців. Подібні пам’ятки знаходили на Волині, але на Поділлі це вперше. Таких знахідок може бути більше.

У двох дорослих, яких розкопали, на грудях були дві бронзові застібки-прикраси, які тримали плащ-накидки. У дитячому похованні застібка лежала біля голови. Біля померлих знайдено зроблену вручну кераміку.

"А це вже як їхня візитка – виліплені вручну горщики. Відтак впевнено можна говорити, що на Зборівщині жили одні з перших давніх германців, які прийшли на Поділля", - каже історик.

Щодо ритуального місця біля могильника, то у звичаях давніх германців, зрідка було принесення в жертву богам людей. Хоча на Зборівщині археологи не знайшли кісток.

"Ми хотіли жертовник перенести та відтворити реконструкцію у музеї, але тільки-но почали каміння піднімати, воно просто розсипалось у руках", – розповів Богдан Степанович.

До слова, археологи виявили поселення мідного віку на Волині.