Про це повідомило видання The Insider.

Читайте також: Вбивства, маніпуляції, кібератаки: найгучніші провали російських спецслужб

Кожного росіянина, який подає документи на візу до Великої Британії, перевіряють у два етапи: спершу документи вивчають співробітники авторизованого візового центру TLSсontact, а потім це ж робить Міністерство внутрішніх справ Королівства. Перевірка повинна встановити зв'язки пошукача зі своєю країною, наявність роботи, нерухомості, фінансів. І навіть після перевірок гарантій отримання візи – жодних.

Ні "Петров", ні "Боширов" не мали бізнес-зв'язків з Британією чи зареєстрованого на ці імена бізнесу в Росії. Однак легко отримали і британську, і шенгенську візи,
– йдеться у розслідуванні The Insider.

До журналістів зазначеного видання та Bellingcat потрапили документи від колишнього співробітника візового центру TLScontact, який просив притулку у США після того, як ФСБ змушувала його до співпраці шляхом тиску та погроз у бік вагітної дружини та матері.

Боширов
Спершу журналісти з'ясували, що Боширов – "герой Росії" Анатолій Чепіга

З його ж слів відомо, що російські спецслужби намагалися влаштувати на роботу у центр свого співробітника, але невдало. Зрештою, весною 2016 року цьому ж співробітнику візового центру ФСБ повідомили, що мають намір відправити до Британії "кілька осіб" і прагнуть забезпечити безперешкодне отримання віз для них без зайвих запитань і перевірок.

Петров
Невдовзі встановили особу "Петрова" – це співробітник ГРУ Олександр Мішкін

Через кілька місяців "Петров" та "Боширов" вперше з'явилися в Об'єднаному королівстві. А інформатор розслідувачів вивіз родину за кордон, і тільки тоді розповів про ситуацію з тиском з боку ФСБ. Проте, інформація з невідомих причин не отримувала розголосу досі.

Мені сказали так: "У тебе є два варіанти". Або добровільна співпраця з ФСБ, або вони розпочнуть кримінальне провадження проти моєї матері, відвідають моє помешкання "з інспекцією", що фактично означає арешт моєї дружини та дочки,
– розповів інформатор The Insider.

The Insider надсилав запит у британське консульство, і відповідь була наступною: "TLScontact виконує тільки адміністративну функцію і не мають впливу на прийняття рішення щодо надання чи ненадання британської візи". Це підтвердило і британське МВС.