Усі 32 росіян не будуть переслідуватися російською владою через підозру Білорусі в причетності до ПВК "Вагнера", повідомляє Интерфакс з посиланням на власні джерела.
До слова Білорусь віддала 32 вагнерівців Росії: як на це відреагувала Україна
Джерело запевнило, що кримінальне чи будь-яке інше переслідування найманцям не загрожує. Після повернення в Росію їх просто відпустять по своїх домівках.
Найгірше, що загрожує російським найманцям – це двотижнева самоізоляція, аби вони не завезли з Білорусі коронавірусу.
Що на це каже російське законодавство?
Кримінальний кодекс Росії прямо забороняє військове найманство. Якщо найманець бере участь у війні на території іншої держави, то йому загрожує від 3 до 7 років за ґратами.
Втім за цією статтею в Росії, мабуть, ще нікого не покарали. ПВК "Вагнера" хоча і є приватною, повністю контролюється державною владою.
Росія використовує найманців, аби не оголошувати офіційної війни іншим державам, а також щоб від цієї війни відмежуватися. Так, наприклад, неодноразово було на Донбасі. Покарання прописане в законодавстві лише для того, аби уберегти монополію влади на військових найманців.
Коротко про затримання вагнерівців
- 29 липня 32 бойовиків проросійського угрупування "Вагнера" затримали біля Мінська, одного спіймали на півдні країни.
- За словами білоруської влади, метою перебування вагнерівців у країні була "дестабілізація ситуації під час виборчої кампанії".
- Натомість російська влада, яка формально не має відношення до бойовиків, запевнила: Білорусь була лише відправною точкою для вагнерівців до Стамбула. Бойовики, мовляв, просто затрималися на довше, бо не встигли на літак.
- Україна надіслала запит на видачу їй 28 з 32 найманців – кожен з них брав участь у війні на Донбасі, а 9 навіть були громадянами України. Втім 14 серпня влада Білорусі відпустила найманців додому в Росію.