В Україні можуть узаконити прибуткові будинки
До парламенту внесено законопроект, за яким пропонується ввести поняття муніципальне орендне житло. На думку авторів зведення будинків, які експлуатуватимуться виключно для тимчасового проживання, допоможе сформувати в країні цивілізований ринок оренди житла. Зараз його левова частка перебуває в тіні. За офіційною статистикою в зйомних квартирах живе понад 400 тисяч сімей. Але, насправді, ця цифра в десятки разів більша. Через низьку платоспроможність все більше українців віддає перевагу саме оренді квартир. Вартість орендованого житла в муніципальних будинках регулюватиметься державою. За словами ініціаторів законопроекту, вона не перевищуватиме 25-30% від середньої зарплати, як в цивілізованих європейських країнах.
Забудовники пропонуватимуть більше бюджетних квартир
Близько 80% нових пропозицій на ринку, у 2015-му, займало житло економ та комфорт класу, стверджують аналітики. Тоді як частка бізнес-класу сягала лише 19%. Така ж тенденція залишиться і наступного року, прогнозують експерти. Справжнім трендом 2016-го називають малометражні квартири. Через низьку платоспроможність людей, девелопери зменшуватимуть квадратуру помешкань та пропонуватимуть додаткові бонуси. Особливо актуально це в новобудовах в центральних районах міст, де інвестори готові придбати житло меншої площі але з розвиненою інфраструктурою поруч.
Комерційна нерухомість "з молотка"
Фонд гарантування вкладів планує на початку наступного року виставити на аукціон майже 2 тисячі квадратних метрів нерухомого майна одного з неплатоспроможних банків. Повідомляють у прес-службі відомства. Сумарна початкова вартість продажу становить 94 мільйони гривень. Подати заявку на участь у відкритих торгах та оплатити реєстраційний внесок можна до 31 грудня.