У Лондоні — протести проти Brexit. Під стінами британського парламенту зібралися декілька сотень молодих людей. Сумують за можливостями, яких їх позбавляють результати референдуму.
Британська молодь в розпачі. Ми розчаровані, що тепер в нас може не бути можливості жити і працювати закордоном, як раніше. Це може стати недоступним для нас,
— скаржиться студентка Беатріс Боулз
Більшість прибічників виходу із Євросоюзу саме люди старшого віку. А ще — жителі небагатих регіонів. Цікаво, що частина замислилася над наслідками лише після голосування. Найпопулярніші пошукові запити в Google від британців — що таке ЄС і що значить вийти із його складу.
Все більше жителів королівства хочуть нового референдуму. Петицію про це вже підписали майже два мільйони людей. Цього достатньо, аби таку можливість розглянув британський парламент.
Читайте також: Charlie Hebdo познущався з Великобританії щодо виходу з ЄС
Тим часом Лондон продовжує пожинати плоди свого рішення. Курс фунта хоч і не так стрімко, але і далі падає. А міжнародне рейтингове агентство Moody`s оцінило кредитний рейтинг Британії як негативний. Хоча раніше він зберігався на найвищому рівні/
"Йдеться не про те, що Британія відразу втратила платоспроможність чи здатність позичати гроші. Однак це може відбутися у майбутньому. Ось так, за добу після монументального рішення, наша стабільна економіка скотилася до нестабільних прогнозів", — розповів політичний оглядач Джеймс Кьюсак.
Над Об'єднаним Королівством нависає і загроза розколу. Незадоволена референдумом Північна Ірландія від ідеї об'єднатися з Ірландією поки відмовилася. А от Шотландія хоче референдуму про незалежність. Мовляв, з Британією більше не по дорозі.
Ми погодилися шукати можливості і негайно розпочати дискусії з інституціями ЄС і державами-членами, щоб вивчити всі варіанти захисту місця Шотландії у ЄС,
— зазначив перший міністр Шотландії Нікола Стерджен.
Не дає Британії розслабитися і Євросоюз. Глави МЗС країн-засновниць наголошують — Лондон повинен почати процес виходу з блоку якомога швидше. Про це представники Німеччини, Франції, Нідерландів, Бельгії, Люксембургу та Італії говорили на екстреній нараді у Берліні.
Наступний крок — знову за Лондоном. Британія має сама почати процес виходу. А для цього потрібно, аби відповідний закон ухвалив британський парламент. На те, аби піти геть з ЄС, королівство офіційно має два роки.
Читайте також: Колишній мер Лондона може очолити уряд Британії — The Guardian
А як вважаєте Ви, якими будуть наслідки виходу Великобританії з ЄС?