Затримання російських диверсантів
Маломуж: затримані — це терористи, які будуть відповідати згідно кримінального кодексу України. І нам потрібно багато доказів подібних дій російських окупантів.
Березовець: така інформаційна увага з боку Генштабу саме до цих затриманих проявлена тому що неодноразово верхівка заявляла про те що на Донбасі воює регулярна російська армія, та суттєвих доказів, окрім техніки і документів, не надавалося. Тобто не було самих людей.
До того ж ми вже звикли до того, що всіх, кого у нас затримують, потім відпускають навіть без обміну. Хотілося б сподіватися, що після цього випадку ця тенденція зміниться.
– Звичайно, я сприймаю той аргумент, що ми є гуманна держава і саме цим відрізняємося від варварської Росії. Але чи призведе це до того, що російське суспільство почне усвідомлювати нашу людяність, я не впевнений.
Маломуж: окрім того, що базові свідчення дали самі полонені, ми повинні прослідити всі ланки, щоб це довести. Вони, в першу чергу, представники спецназу, а саме військової розвідки, яка завжди використовує документи прикриття, і саме в цьому випадку це були документи "ЛНР". Тобто нам потрібна потужна доказова база, щоб переконати світ у їхній приналежності до ЗСРФ і тим самим спростувати заяви Пєскова і офіційної Росії.
Чи можна покарати росіян в Україні
Березовець: я б дуже хотів вірити у те, що їх дійсно будуть судити згідно з українським законодавством, але у мене немає жодних переконань у тому, що так дійсно буде. А потім те, що їх відпустять, нам пояснять якими-небудь гуманітарними переконаннями, чи тим, що втрутилася місія ОБСЄ чи ще чимось. Тому я би не поспішав казати про те, що їх будуть судити. До сьогодні Україна у цих питання показала свою повну неспроможність. До того ж я маю серйозні сумніви у тому, що ці двоє російських військовослужбовців є рівноцінними Савченко та Сєнцову.
Маломуж: нам потрібно показати максимально жорстку позицію у цьому питанні, щоб показати неприпустимість тих дій, які вчиняє Росія по відношенню до наших полонених. Також варто розуміти, що це диверсійно-розвідувальні групи, і це передовий загін, який працює у самих складних точках. Для того, щоб судити їх саме як терористів, треба мати надзвичайно потужну доказову базу, тому власне кваліфікація може бути змінена.
Березовець: особисто я вважаю, що зустріч цих полонених з пресою просто необхідна. До того ж варто запросити не тільки українських, а ще й міжнародних і, особливо, російських журналістів. Це потрібно, в першу чергу, для того щоб затримані змогли дати свідчення стосовно того, що проти них не застосовувалися заборонені методи допитів. А ще потрібно дати їм можливість поспілкуватися з родинами.
Більше — дивіться в інтерв’ю.