Він діяв трохи більше року, і приніс не лише "зловживання", а й горе та біду не в одну українську сім'ю. І звільнить від покарання найнебезпечніших злочинців.
Закон про внесення зміни до Кримінального кодексу України щодо удосконалення порядку зарахування судом строку попереднього ув'язнення у строк покарання, або по-народному "закон Савченко", ухвалили в парламенті 26 листопада 2015 більшістю голосів. Його мета була більш, ніж шляхетна.
Наміри, які були покладені в основу прийняття закону - вони були, напевно, вірні. На чому ґрунтувався взагалі посил у прийнятті цього закону – що у нас в слідчих ізоляторах умови тримання взагалі просто не те що, неналежні, а вони – жахливі,
– заявив заступник міністра юстиції України з питань пенітенціарної системи Денис Чернишов.
На трибуні верховної ради "заклик №1" – Надії – Волю! З нього на нас тижнями дивилось обличчя "української льотчиці", яку незаконно вивезли до Росії з полону терористів ОРДЛО. Для її звільнення мобілізували увесь інформпростір. Політична партія "Батьківщина" зробили номером один в партійному списку. Рада включила її до депутатської групи у ПАРЄ. Та головне – беззаперечно народні обранці підтримали перший надісланий з полону закон новоявленої депутатки.
Читайте також: Залізна клема братів Дубневичів і "Укрзалізниці"
Хотіли як краще, а вийшло як завжди. За даними міністерства юстиції – на кінець березня вийшло вже 8346 осіб. З них – 55% засуджені за розбої та грабежі, 15% – хуліганства та військові злочини, 12% – за умисні вбивства, 10% – за наркотики та 8% – за нанесення тяжких тілесних ушкоджень.
Тож і без того невтішна криміногенна ситуація України поповнилась вбивцями та ґвалтівниками. Наприклад, на свободу вийшов Микола Шекерлі, засуджений в Маріуполі за педофілію. За неофіційними даними – кількість жертв педофіла (дівчаток від 11 до 15 років) – сягнула двохсот. Та за все, що змогло довести слідство – йому дали лише десять з половиною років. П'ять з яких суд протримав Шекерлі в СІЗО. До виправної установи суворого режиму педофіл навіть не доїхав – прийнятий закон його повністю виправдав.
Читайте також: Схеми галицьких баронів: як Дубневичі роками "намахують" державу й виборців на мільярди гривень
Андрій Слюсарчук, більш відомий як "Доктор Пі". В двохтисячних роках Слюсарчук вдавав з себе нейрохірурга. Незаконні операції, які проводив "Доктор Пі", призвели до смерті людей, а розслідування довело – він звичайний шахрай. Теж на волі.
Екс-нардеп від БЮТ Віктор Лозінський, який за офіційною версією слідства – задля розваги вбив жителя Кіровоградської області Валерія Олійника.
Саме ці "щасливчики" першими скупалися в увазі медіа. Та говорячи лише про них, суспільство майже не помічало, як по-тихому на волю виходять і набагато небезпечніші колеги медійних героїв. І то був лише початок!
У травні радник Міністра Внутрішніх Справ - Антон Геращенко опублікував нову шокуючу статистику від Національної Поліції. Разом з прогнозом. Звільнені за "законом Савченко" здійснили 53 умисних вбивства, 35 разів завдали тяжких тілесних ушкоджень, вчинили 25 зґвалтувань та майже півтори тисячі крадіжок. І це – лише з чверті тих, хто підпав під дію закону. На волі мають опинитися ще 40 тисяч ув'язнених.
Яких ще бід завдав так званий "закон Савченко" – дивіться у розслідуванні агентів програми "ЦРУ".