Де сталися вибухи?

Приблизно о 8:30 За місцевим часом (9:30 за Києвом) два вибухи відбулися в аеропорті Завентем. Аеропорт закрили для літаків. Залізничне сполучення із Завентемом також зупинили.


Через деякий час вибух стався у метро Мальбек неподалік від будівлі Європарламенту та інших установ Європейського Союзу.


ЗМІ та очевидці повідомляють про вибух на ще одній станції брюссельського метро — станції Площа Шумана.

Вибухів могло бути більше — в аеропорті Брюсселя знайшли три пояси з вибухівкою, що не спрацювали.

Скільки загиблих?

Внаслідок серії терактів загинуло 34 людини: 14 — в аеропорті та 20 у метро. Ще близько 170 отримали поранення. Інформація оновлюється.

Чи є серед постраждалих українці?

Наразі немає інформації про поранених чи загиблих громадян України внаслідок терактів у Брюсселі.

Делегація українських депутатів стала свідками жахливої події, адже вони саме прибули до брюссельського аеропорту Завентем у момент вибухів. Українські парламентарі не постраждали.

Теракт в аеропорту Брюселя, на другому поверсі в частині відправлення рейсів. Багато постраждалих.Українська делегація...

Опубліковано Lena Sotnyk 22 березень 2016 р.

Хто відповідальний за теракт?

Бельгійський прокурор підтвердив, що вибухи у брюссельському аеропорті здійснив террорист-смертник. Відповідальність за теракт уже взяла на себе "Ісламська держава".

Що робити українцям?

Українцям, які перебувають у Брююселі та сусідніх державах слід знати таку інформацію:

У Брюсселі припинив роботу громадський транспорт, не працює залізничний вокзал. Бельгійська влада закликає всіх жителів столиці не виходити на вулиці, а залишатися там, де вони перебувають.

У сусідніх з Бельгією країнах після вибухів у Брюсселі вживають додаткових заходів безпеки. Додаткові підрозділи правоохоронців направлені в аеропорти Нідерландів, у лондонський аеропорт Ґетвік, паризький аеропорт Шарль-де-Голль та франкфуртський аеропорт.

Аеропорт "Бориспіль" скасував польоти до Брюсселя.

У зв’язку з терактами у Брюсселі Міністерство закордонних справ України просить українців відмовитися від поїздок у столичний регіон Бельгії. А тим, хто вже перебуває у країні, у відомстві рекомендують зв’язатися з рідними.

У зв’язку з ймовірним запровадженням надзвичайного стану українцям, які перебувають в країні, варто бути готовими до перевірки документів та особистого контролю, завжди мати при собі документи.

МЗС також просить телефонувати на гарячу лінію посольства у випадку надзвичайної ситуації.

Facebook створив #SecurityCheck – через який можна зв'язатись із друзями, що могли перебувати в зоні терактів у Брюсселі.