Економічні проблеми остудили "ура-патріотичну" ейфорію частини росіян, але більша частина негативу доводиться не на Путіна, а на Медведєва.

На думку експертів, Путін утримує впевнені позиції в РФ і при необхідності може навіть змінити правлячу партію або почати нову "маленьку звитяжну війну".

Росіяни стали менше довіряти своєму президенту Володимиру Путіну. Про це свідчать дані опитувань "Левада-центру", проведені в лютому-березні 2016 року.

Читайте також: Росіяни прозрівають: рейтинг Путіна почав падати

Фактично, сьогодні у росіян проходить ейфорія від анексії Криму, вважає глава центру "Третій сектор" Андрій Золотарьов.

Але говорити про те, що в РФ пішла тенденція на втрату Путіним довіри серед росіян, не варто, упевнений заступник голови Агентства моделювання ситуацій Олексій Голобуцький.

Його не підтримував середній, креативний, протестний клас. Якась частина з нього в запалі "ура-патріотизму" перейшла на сторону симпатиків Путіна. Але вони все-таки думають і роблять висновки, вони побачили, як їхнє життя погіршилося, тому на відміну від маси, зробили висновки,
— пояснив експерт.

При цьому, за словами Олексія Голобуцького, більшість росіян продовжують підтримувати свого президента.

Дослідження "Левада-центр" показують, що, незважаючи на падіння довіри, кількість росіян, які хотіли б, щоб Володимир Путін був обраний на пост президента зростає - 65% проти 57% в березні минулого року.

При цьому 22% в березні 2016 року хотіли б бачити на посаді президента іншу людину. У лютому 2015 роки так висловлювалися 25% росіян.

І те, що сьогодні у Путіна немає конкурентів - це безпосередня "заслуга" самого президента РФ, зазначає Тарас Березовець.
"Він так свідомо вибудував систему, що йому немає ніякої альтернативи", - пояснює політтехнолог.

Дійсно, погоджується Олексій Голобуцький, для вбирання всього народного негативу президент використовує прем'єра.

"Путін вибудував дуже шикарну систему: він — цар і головний, влада там не люблять, але до рейтингу Путіна це не має ніякого відношення. У нього є прем'єр-міністр. Якщо щось позитивне, історичне — там головний Путін, а про економіку, про проблеми - там прем'єр стає спікером і бере на себе весь негатив", — зазначив експерт.