Втім, технічні характеристики - пристойні: "сотня" за 7 с, максимальна швидкість - 200 км/год.
Унікальне авто під назвою Racing Green Endurance сконструювали студенти Імперського коледжу Лондона. Чому вони вирішили зробити саме суперкар?
Александр Шей (керівник проекту): “Якби ми просто змінили звичайне авто, хто би помітив? Ніхто. А цей автомобіль - унікальний, його ніколи не бачили на дорозі. Таких моделей взагалі більше не існує, зрозуміло, окрім ось цієї. Тому, коли їздимо містом, перехожі одразу звертають увагу: "Ого, я такого ще не бачив!"
Люди повинні думати, що електромобілі класні, красиві, мають хороші технічні характеристики. Лише у такому випадку їх купуватимуть. Іншими словами, електромобілям потрібно заробити таку ж репутацію, яку мають звичайні авто”.
На розробку суперкара, зокрема унікальних деталей та програмного забезпечення, витратили чимало - понад $430000. Зараз британці планують перевірити можливості новітніх технологій на довгих дистанціях. Невдовзі Racing Green Endurance здійснить тривалу поїздку від Аляски до Південної Америки загальною протяжністю 26000 км.
Александр Шей (керівник проекту): “Одна з особливостей програмного забезпечення - незалежний контроль двох окремих моторів. У звичайному автомобілі є один двигун, який обертає колеса на одній осі через диференціал. У нас все по-іншому: кожне колесо контролюється окремо і тому в нас були труднощі з розподілом тягового зусилля. Нам довелось розробити власну систему трекшн-контролю зі зовсім іншими алгоритмами роботи, якої більше ніде нема. Тому, можна сказати, це передова технологія”.
Моторний відсік розташований ззаду. У невеликій блакитній коробочці знаходяться два незалежні електромотори, за ними - батарея та зарядний пристрій.
Випробовують суперкар на спеціальному треку на околицях Лондона. Розробників особливо цікавить поведінка авто на високій швидкості.
Александр Шей (керівник проекту): “Можливо, ми трохи перестаралися. Наш електромобіль має 400 к.с., багато кому це сподобається. Але річ в тому, що він вийшов надто дорогим. Якби ми конструювали такі авто масово, то ціна була б значно нижчою”.
Розробники зазначили - у виробництві цього авто немає нічого надскладного, окрім батареї. За словами британців, якби такий електромобіль випускали серійно, його ціна не перевищила б $95000.
3 хв
Схоже на справжній суперкар, проте є одна принципова відмінність
Цей спортивний автомобіль працює не на бензині, а на електриці, і тому не забруднює атмосферу.