Ще однією мішенню стала резиденція Муамара Каддафі в місті Адждабія. Не оминув артилерійський вогонь і столицю Тріполі. Особливо часті канонади лунали поблизу президентської резиденції і в передмісті, неподалік від військових об’єктів.
Внаслідок серії атак авіація, яку контролював Каддафі і його системи протиповітряної оборони були майже повністю знищені. Про це відзвітували ВПС Великої Британії. Попри невдачі, війська Муамара Каддафі відновили наступальні дії неподалік від міста Місурата. У ніч на четвер лівійські снайпери застрелили у місті щонайменше 16 бунтівників.
Підрозділи вірні полковнику взяли під контроль порт і низку інших стратегічних об’єктів. За інформацією Reuters, у порту перебувають тисячі іноземних громадян, які сподівалися покинути Лівію. Найбільше єгиптян - близько 6 тисяч. Бої за Місурату є стратегічними. Це третє за розмірами місто в Лівії і останнє велике поселення на заході, яке контролюють повстанці.
У відповідь на активність Каддафі в портових містах, сили коаліції мають намір і далі нарощувати військову присутність в Середземномор’ї. За інформацією американських ЗМІ, Вашингтон відіслав у регіон ще 4 тисячі морських піхотинців. До берегів Лівії військові прибудуть в надсучасних кораблях-амфібіях. Про кількість човнів не повідомляється.
Напередодні, нагадаємо, міністр оборони Сполучених Штатів Роберт Гейтс заявив, що лівійська війна може затягнутися. За його словами, мандат ООН не визначає точні терміни операції, тому союзники залишатимуться в Лівії скільки буде потрібно. Таку ж позицію займає міністр закордонних справ Франції Ален Жюппе. Дипломат заявив, що Лівію будуть бомбити стільки скільки буде потрібно.
Як повідомляє Reuters, майже 80 відсотків американців вважають військову інтервенцію виправданою. У Старому світі настрої дещо інші. Від морської блокади Лівії відмовилися німецькі ВМС. 2 кораблі і 2 підводні човни, на борту яких перебувало півтисячі військових більше не братимуть участі в операції, інформує видання "Дер Шпіґель".