Також 7 вересня стало відомо про викрадення члена Координаційної ради опозиції Марії Колеснікової. Про те, яка зараз ситуація в Білорусі та чи продовжуються затримання мітингувальників у прямому ефірі 24 каналу розповів представник правозахисного центру "Вясна" Валентин Стефанович.

Читайте також Можливо, я трохи засидівся, – Лукашенко пояснив, чому не йде у відставку

"На вихідних відбувалася масштабна демонстрація, затримали понад 600 людей. Наразі тривають суди, де розглядають адміністративні справи. Такі судові засідання переважно є закритими", – розповів він.

Також представник центру "Вясна" повідомив, що сьогодні може відбутися акція солідарності з Марією Колесниковою. Проте він побоюється, що вони також закінчаться затриманнями.

Що відомо про викрадення Марії Колесникової?

Вранці 7 вересня невідомі викрали опозиціонерку Марію Колесникову. Біля Національного художнього музею її посадили в мікроавтобус і повезли в невідомому напрямку.

Також у мережі оприлюднили відео інциденту, зняте автомобільним реєстратором. Відповідні кадри поширили білоруські опозиційні ресурси. Журналісти переконують, що їх їм надала пресслужба Координаційної ради.

Родичі Колесникової подали заяву про її зникнення в міліцію.

"Силовики почали швидше реагувати на те, що акції протесту не зупиняються ні у Мінську, ні в інших містах країни", – наголосив правозахисник.

На що сподівається Лукашенко

За словами Стефановича, Лукашенко сподівається на 2 речі:

  • на те, що йому вдасться залякати людей репресіями;
  • на підтримку Москви та Путіна.

Майже кожен день ми отримуємо інформацію про затримання, або відкриття кримінальних справ проти мітингарів. Влада РФ цілком підтримує Лукашенка,
– зазначив представник правозахисного центру.

Вони вважають його легітимним президентом, вважає Стефанович. Росія навіть готова ввести в Білорусь війська, аби Лукашенко утримався у президентському кріслі.

Що відбувається в Білорусі: коротко

  • У Білорусі 9 серпня відбулись президентські вибори. Офіційні результати показали, що переміг нібито Лукашенко.
  • Це стало причиною масових протестів у країні. Люди вважають голосування сфальсифікованим.
  • Бійці ОМОНу влаштували розгін протестувальників. Під час протестів загинули щонайменше 4 людей, більше ніж тисяча постраждали.
  • 11 серпня почався всенародний страйк.
  • Опозиція створила Координаційну раду, яка має на меті сприяти передачі влади.