Ситник пояснив, що судді "фактично скасували відповідальність за ту статтю, за якою вони потенційно могли бути притягнуті до кримінальної відповідальності". Про це директор НАБУ сказав в ефірі "Радіо Свобода".

Важливо Чи може рішення КСУ зірвати місцеві вибори: пояснюють юристи

Він зауважив, що у тих кримінальних провадженнях НАБУ, які довелося зупинити через рішення КСУ, фігурують й самі судді Конституційного Суду.

Це не перше рішення, спрямоване проти антикорупційної інфраструктури, але перше, коли судді явно діяли в стані реального конфлікту інтересів. Фактично частина цих справ (які розслідувало НАБУ) стосується суддів Конституційного суду,
– заявив очільник НАБУ.

Ситник не назвав конкретних прізвищ суддів КСУ, які фігурують у провадженнях НАБУ, проте зазначив, що щодо цих суддів НАЗК провело "повну перевірку".

Реакція на скандальне рішення КСУ: головне

  • В Євросоюзі занепокоєні рішеннями Конституційного Суду щодо скасування е-декларування. Це може стати підставою для тимчасового зупинення безвізового режиму для України.
  • Посли G7 наголосили, що стривожені такими новинами. Вони зауважили, що Україна досягла значного прогресу, впроваджуючи після Революції Гідності антикорупційні реформи, однак зараз може зробити крок у минуле.
  • Володимир Зеленський скликав екстрену нараду РНБО 29 жовтня. Президент України засудив таке рішення суду та заявив, що Україна його не сприйме. Також він додав, що система е-декларування в Україні буде працювати.
  • Під будівлею Конституційного Суду України 30 жовтня відбувся протест. Люди мітингували через рішення КСУ щодо скасування відповідальності за брехню в деклараціях чиновників.

КСУ скасував е-декларування
КСУ скасував е-декларування / Інфографіка 24 каналу