Про це в етері національного телемарафону розповів мер Мелітополя Іван Федоров. Окупанти не лише не завозять жодних медикаментів до Мелітополя, але й не дозволяють українським волонтерам завозити їх.

Зверніть увагу Росіяни залякують мешканців вибухами, але рух опору знищив склад окупантів, – мер

Більшість медиків виїхали

Мер Мелітополя зауважив, що майже на всіх тимчасово окупованих територіях ситуація приблизно однакова, однак у невеликих містах здебільшого зачинені лікарні. Причиною цього є те, що більшість медиків виїхала.

Наприклад, у місті Мелітополь виїхали більше ніж 50% лікарів. І ті, хто залишився, сьогодні дійсно рятують наших мешканців, але їм, звичайно, не вистачає медикаментів. За останні 7 місяців росіяни не доставили до мелітопольських лікарень жодної коробки медикаментів,
– підкреслив Федоров.

Крім того, мер розповів, що місяць тому окупанти заблокували й не дозволили завести на тимчасово окуповану територію медикаменти з Запоріжжя.

За словами Івана Федорова, за лічені тижні у Мелітополі можуть закінчитися розхідні матеріали для гемодіалізу. Це призведе до того, що місцеві жителі, яким необхідна ця процедура, стануть приреченими на смерть або будуть змушені виїхати. Однак виїхати з тимчасово окупованих територій зараз надзвичайно складно.

Окупанти вимагають від місцевих мешканців кров

Через велику кількість поранених окупантам необхідна кров для переливання. Іван Федоров розповів, що росіяни у телеграм-каналах запустили агітацію для місцевих ставати донорами, однак на ці заклики люди не реагують. Тому загарбники фактично змушують працівників комунальних підприємств і державних установ ставати донорами.

Також мер відзначив, що окупанти намагалися змусити місцевих медиків працювати у своїх військових шпиталях, однак ніхто не погоджується. Щоправда, серед медиків є колаборанти, які співпрацюють з росіянами в адміністративній сфері.

Варто зауважити, що Мелітополь з кінця лютого цього року перебуває в тимчасовій російській окупації.

Цікаво – окупанти раптово просять виїжджати людей з Мелітополя до Криму: дивіться відео