Як розповіла юристка Тетяна Козаченко, якщо ОАСК виносить незаконні рішення, то їх може скасувати Апеляційний суд. Водночас держава у цій ситуації має відповідні інструменти, аби доставити Вовка до суду.
Читайте також Як Вовк від НАБУ утікав: голова ОАСК проігнорував клопотання про своє відсторонення – відео
На думку адвокатки, якщо Генпрокуратура не підтвердждує позицію обвинувачення чи підозри, а Національне антикорупційне бюро чи Спеціалізована антикорупційна прокуратура мають іншу думку, то це питання не про Вовка, а про боротьбу між різними державними органами. За її словами, вони не мають загальної державної політики, а це якраз свідчить про корупцію.
Якщо Вовк перебуває на посаді й дозволяє собі будь-що, то, можливо, він потрібен комусь вище,
– припустила юристка.
Козаченко зазначила, що Вища рада правосуддя має можливість відсторонити Вовка від посади, але вона цього не робить. На її думку, через це треба говорити про цю ситуацію не з суддею, а з інституціями, які повинні забезпечити належне державне управління.
До теми В Окружний адмінсуд Києва викликали батюшку: очищати суддів від гріхів
Юристка розповіла, що держава має усі належні механізми для притягнення Вовка до відповідальності. Зокрема, цим може займатися поліція, прокуратура чи інші правоохоронні органи. Їхні працівники зобов'язані знайти й доставити суддю.
"Якщо вони не здатні цього зробити, то це означає, що вони не можуть виконувати свої функції", – наголосила адвокатка.
За словами Козаченко, є підстави, щоб направити людину в розшук чи застосувати інші необхідні механізми. Зокрема, представники держави не можуть виправдовуватись, що вони не здатні щось зробити. Юристка підсумувала, що це так не працює.
Звинувачення щодо Вовка: що відомо
- У 2019 році працівники антикорупційних органів оприлюднили аудіозаписи, на яких судді ОАСК домовлялися про конкретні судові рішення. Після цього НАБУ здійснило обшук ОАСК та опублікувало відеоролик записів розмов.
- У 2020 році суддю Вовка оголосили у розшук.
- Вищий антикорупційний суд 3 лютого 2021 року дозволив примусовий привід глави Окружного адміністративного суду Києва Павла Вовка.
- Павлу Вовку 8 лютого знову не змогли обрати запобіжний захід, адже його не знайшли.
- Після цього ВАКС вдруге дозволив примусово доставити в суд Вовка.