“Там, де ллють помиї, навряд чи хто залишиться чистим. Схоже, саме таку тактику обрали Пшонка й Кузьмін у новому 2013 році у відповідь на міжнародну критику вибіркового правосуддя та ув’язнення політиків, насамперед Юлії Тимошенко”, – пише Северінсен у "Тижні".

Вона наголошує, що у Донецьку та області чимало нерозкритих убивств, а деякі з них "висять" уже 16 років.

"То чом би не звинуватити в одному з цих злочинів лідера опозиції? Та ще й не заявити про наявність доказів, не пояснюючи нікому, про які саме докази йдеться. А ось про презумпцію невинуватості в Генпрокуратурі не згадують. Усе це наводить на думку про сталінські часи, коли за вбивством ішли звинувачення, – і все заради знищення кожного, в кому режим убачав свого ворога", – пише Северінсен.

Екс-співдоповідач ПАРЄ також відзначає, що міжнародні кола дедалі більше дивує те, що ГПУ, "заплющуючи очі на збагачення клептократичного оточення "Сім’ї", тобто клану біля керма, натомість і продовжує стару вендету, і порушує нові справи не лише проти Тимошенко, а й проти її найближчого оточення". А нові справи, цитує вона спеціального представника Європарламенту Олександра Кваснєвського, зокрема, проти опозиційних депутатів Сергія Власенка та Григорія Немирі, шкодять відносинам між Україною та ЄС.

Було зламано електронну поштову скриньку Євгенії Тимошенко й фальсифіковано кореспонденцію. Зокрема, сфальшовано рахунок із берлінської клініки, де проходила лікування її мати. Мета – створити видимість корупційного діяння, тоді як насправді курс терапії надавали на добровільних засадах із покриттям лише безпосередніх витрат на дорогу. Схоже, що хакерство тепер стало методом розправи і з критично настроєними журналістами: в Сергія Лещенка та Мустафи Найєма ("Українська правда") теж зламали пошту й підробили електронні листи, щоб їх підставити,
– наголошує Северінсен.

Вона також нагадала, що торік Україна знову пообіцяла ПАРЄ провести реформу Генпрокуратури, і за її словами, деякі новації до законодавства було внесено.

"Але поведінка й методи роботи, схоже, змінились у зворотний бік. Рада Європи тим часом продовжує сізіфову працю, вдаючись до чергових спроб вплинути на офіційний Київ. Але поки що Верховенство Права так і залишається жертвою", – додала вона.

Нагадаємо, екс-прем'єрку Юлію Тимошенко підозрюють у причетності до вбивства Євгена Щербаня у 1996 році. Вона назвала звинувачення відвертою неправдою.

Генпрокурор України Віктор Пшонка заявив, що інформація про причетність колишньої прем'єрки Юлії Тимошенко до організації вбивства нардепа Євгена Щербаня була озвучена ще 12 років тому. Проте Тимошенко всіляко уникала відповідальності.

За словами другого Глави держави Леоніда Кучми, у його часи президентства прокуратура не мала доказів причетності Юлії Тимошенко до вбивства нардепа Євгена Щербаня.