Як Росія намагалась спотворити конфлікт
Спершу російська пропагандистська машина намагалась розігнати фейк про те, що Україна нібито внесла президента Польщі Анджея Дуду до бази центру Миротворець.
Дивіться також Росія намагається вбити клин між Україною і Польщею з допомогою зерна: чи досяг Кремль мети
Втім, коли з цієї провокації нічого не вийшло, пропагандисти вирішили переконати у наявності "конфлікту" між Україною та Польщею хоча б своїх громадян. Для цього вони почали розповідати їм казки про те, що міжнародна коаліція на підтримку України нібито розвалюється.
А щоб їх слова мали хоча б якусь вагу, адже і самі громадяни країни-агресора усе менше вірять у наративи кремлівського режиму, пропагандистка Скабєєва запросила в ефір польського експерта. Очевидно, він мав розповісти про те, що Польща на тлі скандалу скоротить свою військову допомогу ЗСУ, однак щось пішло "не так".
План Скабєєвої провалився
Експерт в ефірі заявив, що "за останні півтора року Україна з точки зору польських інтересів домоглася неймовірного результату".
"Ми вже приблизно рік перебуваємо не те що в реалізації плану, а просто втілення мрії. Україна вирішила всі наші стратегічні проблеми. І в цьому контексті потрібно розглядати всі інші тактичні дрібниці. Звісно, ніякої підтримки ніхто ніколи не припинить… Кожен день того, що Україна стирає сили Росії, збільшує польську роль у регіоні", – заявив гість.
Звісно, своїми словами він викликав у Скабєєвої неприховане розчарування, але вона крізь зуби таки процідила, що "дякує за правду".
Що цьому передувало
- 15 вересня Європейська комісія скасувала рішення про заборону імпорту українського зерна до 5 сусідніх з Україною країн: Польщі, Болгарії, Румунії, Угорщини та Словаччини.
- Попри це, Польща, Угорщина та Словаччина самостійно запровадили заборони для українського зерна на державному рівні.
- Після цього Київ подав позови до Світової організації торгівлі. Адже окремі держави Євросоюзу не мають права вводити обмеження на українські товари.
- На фоні цього з'явились чутки, що Польща призупиняє виплачувати допомогу українським біженцям, а політики обмінювались досить гострими заявами.
- Втім, конфлікт вичерпано: Україна та Польща змогли дійти згоди.