В американському Інституті вивчення війни (ISW) заявляють, що російські зусилля, спрямовані на посилення розбіжностей між Україною та її центральноєвропейськими партнерами, схоже, зазнали невдачі. Річ у тім, що 22 вересня президент Польщі Анджей Дуда підтвердив міцність польсько-українських відносин.

Дивіться також Прорив блокади Чорного моря й усунення напруги з Польщею: як Україна налагоджує експорт зерна

Російська кампанія виявилася не такою успішною

Дуда роз'яснив заяву прем'єр-міністра Польщі Матеуша Моравецького від 21 вересня про те, що Польща нібито більше не буде передавати зброю Україні.

Дуда пояснив, що Польща продовжить виконувати угоди про постачання зброї з Україною, але не буде передавати нову зброю, яку Варшава закуповує для власних збройних сил.

Він також заявив, що потенційний конфлікт між двома країнами щодо експорту українського зерна європейськими сухопутними шляхами "суттєво не вплине" на відносини двох країн.

ISW вже оцінював, що російські удари по українській портовій та зерновій інфраструктурі є частиною російської кампанії із завдання шкоди відносинам України з її західними сусідами, а швидке повернення Польщі до своїх зобов'язань щодо України вказує на те, що російська кампанія не є настільки успішною, як, ймовірно, хоче Москва,
– заявили аналітики.

Що відомо про розбіжності між Україною і Польщею

  • Польща від початку повномасштабного вторгнення Росії стала одним з оплотів допомоги України. Поляки прийняли мільйони українських біженців, надають Україні військову допомогу та лобіюють євроатлантичну інтеграцію нашої країни.
  • Проте між Києвом і Варшавою виникли певні розбіжності через експорт українського зерна територією Польщі. Україна вимушена транспортувати продовольство сухопутними коридорами через Захід, оскільки Росія блокує Чорне море.
  • Після деяких доволі не дипломатичних заяв Україна та Варшава повернулися до цивілізованого діалогу. Міністр сільського господарства Польщі Роберт Телус заявив, що планує обговорили цю проблему з міністром аграрної політики та продовольства України Миколою Сольським.
  • Водночас російська пропаганда намагалася скористатися певними розбіжностями між Україною і Польщею, тому й запустила черговий абсурдний та цинічний фейк. Мовиться, що президент Польщі Анджей Дуда начебто опинився у "Миротворці", що виявилося брехнею.