Коментуючи потік інформації в низці українських ЗМІ, пов'язаних з резонансною справою, експерт зазначив, що увага західних партнерів України щодо теми "касетного скандалу" і справи Гонгадзе, як і раніше, залишається на високому рівні. "Про цю справу не забув Захід — представники Єврокомісії заявили, що чекають від України розслідування цієї резонансної справи. Було скоєно страшний злочин, і людей, які причетні до нього — необхідно знайти, вони повинні понести покарання", — зазначив експерт.

Разом з тим, політолог звернув увагу на те, що в нинішній ситуації військово-політичного протистояння між Україною і Росією, чітко проглядаються інтереси деяких груп впливу вивести екс-президента Леоніда Кучму з переговорного процесу з врегулювання ситуації на Донбасі.

"В українських реаліях йде тонкий дипломатичний процес, і одним з головних переговірників від України є Леонід Кучма. Природно, з боку Російської Федерації є серйозне бажання "збити" його, щоб замінити Віктором Медведчуком. Це вкрай небажано для України. Тому не виключено, що в справі Гонгадзе будуть вживатися демонстративні спроби знайти зв'язок з Леонідом Даниловичем і дискредитувати його в ЗМІ", — заявив Березовець.

Експерт зазначив також, що нова поява в інформаційному просторі України Миколи Мельниченка, свідчить про те, що між Мельниченко може діяти як в інтересах певних бізнесменів, так і російських спецслужб. "Микола Мельниченко — це пройдисвіт національного масштабу. Як він тільки не намагався "торгувати" цими плівками, всі добре пам'ятають. Вже зараз зрозуміло, що до цієї людини ліміт довіри вичерпано. Коли він щось заявляє, необхідно розуміти, що йому вдалося це "втюхати" певним бізнесменам або політикам", — сказав політолог.

Березовець зазначив, що питання незалежного та всебічного розслідування щодо фігури Мельниченка для встановлення його ролі в організації "касетного скандалу", як і раніше, актуальне.

"Візьмемо "плівки Мельниченка", на підставі яких робляться спроби звинувачувати у вбивстві журналіста чинного на той момент президента Кучму. Ймовірно, ці плівки не раз переписувались. На них стільки фальсифікату, що досі не встановлено, чи дійсно плівки автентичні. Якісь окремі шматки і фрагменти — так, але не більше. Це робить неможливим встановлення правди у справі Гонгадзе, спираючись на плівки. Чому правоохоронні органи досі всерйоз не взялися за Мельниченка? Питання відкрите. Я, звичайно, не є адвокатом Леоніда Кучми, але потрібно дивитися правді в очі. Скандал з плівками фактично був організований Росією, щоб зробити Кучму більш керованим. Так і сталося — вони послабили його позицію. Тому є підстави вважати, що пан Мельниченко, так чи інакше, діяв в інтересах російських спецслужб", — зазначив експерт..